Депутати Вінницької облради ухвалили рішення проти госпітальних округів. Але ситуація не зовсім зрозуміла, бо є різні думки з приводу подій.
В низціі засобів массової інформації та в соціальних мережах не один день оговорюються подіі на Вінничині, де лікарі вийшли на мітинг проти рішень влади щодо створення госпітальних округів.
Мітингуючи стверджують, що госпітальні округи сформували таким чином, що тепер пенсіонерам, матерям з немовлятами годинами доводиться добиратися до лікарень, хоча медичні послуги могли б отримати і на місці.
Народжувати дітей і лягати на операції жителі Шаргорода тепер повинні тільки в Могильові-Подільському, а не в місцевій лікарні, що викликало обурення не тільки в лікарів, а й в пацієнтів та депутатів.
Дмитро Рижмань з фракції «Аграрії Вінниччини» запропонував звільнити очільницю департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмилу Грабович через «потакання» реформам МОЗу.
Я прошу звернутися з цим проханням до голови Вінницької облдержадміністрації, щоб він переглянув перебування на посаді директорки департаменту охорони здоров’я. Тому що, якщо одне рішенння буде потакатися, потім друге потакатися, то ми зайдемо так далеко на дорогу знищення Вінниччини, що потім не зможемо все відновити, — зазначив Д.Рижман.
Але з приводу подій є і інша думка.
Так на адресу редакції надійшов лист нашої читачки з Вінничини:
Питання про зняття з роботи директора департаменту не стояло. Облрада не має таких повноважень. Питання про ДОВІРУ було піднято одним депутатом. Його підтримали менше 10 депутатів. Проект госпітальних округів обговорювався більше ніж 5 років, був узгоджений з головними лікарями та підписаний в ОДА. Зараз головні лікарі «мітингуючих» лікарень в сірка очі позичають, бо захищали не людей, а власне крісло та таємні прибутки. Розповсюдили інформацію, що всі лікарні, крім лікарень інтенсивного лікування, закриють. А це неправда. Люди протестували проти закриття лікарень. На фоні інформації з НДІ Амосова, Шалімова … люди повірили депутатам та головним лікарям. Також зіграв фактор містечковість, де усі родичі, куми, свояки… До речі, далеко не вся область повстала, лише кілька районів, де головні лікарі мали певні амбіції, в т. ч. політичні.
Але звернення до Кабміну та Верховної ради , що було підготовлено робочою групою, депутати все ж проголосували. За ухвалу звернення віддали голоси 59 обласних обранців із 63-х. В звернені висловлюється вимога до Кабміну та Верховної Радипризупини утворення госпітальних округів, чітко визначити цілі та завдання цього процесу, не допустити зменшення фінансування медичних закладів, напрацювати номативно-правову базу реформи з реальними термінами реалізації та провести масштабну інформаційну кампанію.
Комментировать