Новини

Вимагаєш гроші за медичну послугу? Чекай прокуратуру!

деньги Медпросвита

Міське управління охорони здоров’я Рівного рекомендує пацієнтам одразу дзвонити до прокуратури у випадках, коли вимагають платити за послуги

Очільниця управління Вікторія Покоєвчук відмічає, що є перелік лабораторних обстежень, які проводять безкоштовно. Вимагати за них якісь кошти з пацієнта не можуть. Гроші можна надавати лікарю, чи комусь ще у лікарні тільки у вигляді благодійного внеску.

Якщо ж цей перелік не було знайдено біля лабораторії, наприклад, треба звертатися до головного лікаря, щоб не стати жертвою шахрайства.

Втім, Вікторія відмічає, що за деякі послуги людина все ж буде змушена заплатити, але в неї буде вибір.

Наприклад, вона може відмовитись проходити обстеження у державній лікарні, та піде до приватної. Але треба розуміти, що в деяких випадках сплатити благодійний внесок у комунальній лікарні обійдеться дешевше, ніж в приватній.

Що стосується аналізів, які не потрапили до списку безплатних, то у людини, коли вона поінформована, є вибір: йти у платну лабораторію, де вартість обстеження буде дорожчою, чи сплатити благодійний внесок у комунальному медзакладі, щоб зробити його тут, що буде дешевше.

Якщо у кабінеті лаборант чи лікар вимагає гроші, то, за словами Вікторії Покоєвчук, на це є прокуратура і головний лікар. Адже така вимога – незаконна.

 

За матеріалами radiotrek.rv.ua

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook