День в історії

Вільям Говерс та його внесок в розвиток світової неврології.

20 березня 1845 року в Англії народився Вільям Говерс – дивовижний лікар, відомий як невропатолог ім’ям якого названий ряд неврологічних симптомів.

Після закінчення школи в Оксфорді одразу вступив в університетський коледж Лондона, який згодом успішно закінчив. Медичні знання отримував переважно від відомого невролога Вільяма Дженнера.

Вільям Говерс, став тим лікарем, якому вдалося зробити вагомий внесок у розвиток світової неврології.

Став першим, кому вдалося в 1880 році створити детальний опис переднього спинно-мозочкового шляху (лат. Tractus spino-cerebellaris anterior), який отримав назву шлях Говерса.

У 1887 році лікар діагностував у одного з свої хворих, пухлину спинного мозку і наполіг на оперативному втручанні. Операція була проведена найкращим учнем Говерса — Віктором Горслея. Таким чином завдяки Говерсу була проведена перша в світі операція з видалення пухлини спинного мозку.

У 1902 році Вільям описав одну з форм міопатії, яка згодом отримала назву міопатія Говерса-Веландера.

Іменем Говерса названий ряд відкритих і описаних ним симптомів таких як:

  1. Розширення зіниці при освітленні — ознака нейросифілісу.
  2. Відсутність скорочення мімічної мускулатури в зоні поразки лицьового нерва при насильницькому вивертанні нижньої губи хворого, який при цьому намагається утримати губи зімкнутими.
  3. Поява болю в ділянці головки малогомілкової кістки при форсованому згинанні стопи, що свідчить про неврит сідничного або загального малогомілкового нерва.

Також Говерс описав симптоми ураження сітківки при нефриті, винайшов гемоглобінометр і створив безліч цінних посібників з клінічної медицини присвячених епілепсії, хвороби Паркінсона та інших захворювань центральної нервової системи.

4 травня 1915 року Вільям Говерс пішов з життя залишивши після себе значний внесок у розвиток світової неврології.