Новини

Вилучені документи з психлікарні для неосуджених Супрун бажає передати в Інститут Національної пам’яті

Медпросвита Супрун

Історії хвороб дисидентів і заручників КДБ, які зберігались у архівах психлікарні частково пердадуть Інституту в найближчий час, іншу частину поки зберігатимуть у МОЗ.

«Ми працюємо над тим, щоб ми пацієнтів з тієї лікарні перевезли в інші лікарні, бо умови там жахливі. У них залишався архів діловодства ще до 1991 року, хоча це мало вже бути передано в Державний архів. Щоб захистити, щоб він не був знищений, ми тимчасово його переносимо в МОЗ. Більшість документів – це звичайні історії хвороб. Ті, які мають значення, що стосуються або дисидентів, або тих, хто заарештований КДБ або МВС, – ці архіви ми передамо в Інститут національної пам’яті», – розповіла в.о. Уляна Супрун.

Також Супрун обіцяє, що ні по одному з документів вилучених з психлікарні не будуть розповсюджуватись персональні дані.

Стосовно цих документів висловив свою думку політв’язень і лікар-психіатр Семен Глузман, який непокоїться за збереження документів дисидентів і в’язнів радянської системи, які до цього часу не були систематизовані.

Нагадаємо, що минулого місяця Уляна Супрун відвідала єдину психлікарню суворого режиму для неосуджених в Україні та повідомила, що в найближчий час вона буде закрита, а пацієнтів перенаправлять в звичайні психлікарні по різним регіонам країни.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook