Новини

Віктор Ляшко та Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами обговорили питання подальшої підтримки України

Віктор Ляшко та Комісар ЄС обговорили питання подальшої підтримки України

Сьогодні, напередодні саміту Україна – ЄС, в рамках спільного засідання уряду України та Європейської комісії Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України, зустрівся з Янезом Ленарчічем, Комісаром Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами.

Віктор Ляшко подякував європейським партнерам за надання масштабної гуманітарної допомоги та активну співпрацю у сфері медичної евакуації.

«Внаслідок військової агресії рф українська медична система постала перед новими викликами. Попри це національна система охорони здоровʼя вистояла і продовжує надавати всі необхідні медичні послуги українцям. Однак, це було б неможливо без всебічної підтримки з боку наших міжнародних партнерів. Дякую Європейській комісії за відкритість, постійний діалог та своєчасну допомогу» – підкреслив міністр.

Від початку війни Європейський Союз надав Україні більше ніж 6 тисяч тонн гуманітарної допомоги в медичній сфері на загальну суму понад 9 млрд гривень. Вона включає ліки, медичні вироби, витратні матеріали, тактичні аптечки, медичний транспорт, лабораторне обладнання, електрогенератори та засоби персонального захисту.

Також за цей час завдяки тісній співпраці Міністерства охорони здоров’я України та наших європейських партнерів вдалося евакуювати вже понад 2500 українців для лікування до закордонних клінік. Усі евакуаційні рейси відбуваються абсолютно на безоплатній основі. Видатки беруть на себе уряди країн-партнерів. Нині українських пацієнтів приймають близько 30 країн-партнерів, серед них: Польща, Німеччина, Норвегія, Франція, Фінляндія, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Литва, Латвія, Чехія та інші. Детально ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації всі охочі можуть за посиланням. Заявку можна заповнити безпосередньо на сайті МОЗ.

Під час зустрічі Янез Ленарчіч анонсував підписання угоди про набуття Україною повноправного членства у Механізмі цивільного захисту ЄС вже навесні цього року. Крім цього, єврокомісар запевнив, що Єврокомісія продовжить надавати Україні усю необхідну підтримку і допомогу у сфері охорони здоровʼя. Зокрема, буде продовжена активна співпраця за такими напрямами:

  • медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік,
  • побудова системи надання психологічної допомоги,
  • удосконалення системи реабілітації,
  • постачання гуманітарної допомоги, включно з медичним обладнанням.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook