Новини

Використання вірусу Зіка в лікуванні раку головного мозку

 

На сьогоднішній день однією з основних проблем у лікуванні пухлин мозку є поганий доступ для медикаментів у потрібну зону, через те, що мозок захищається гематоенцефалічним бар’єром. Але, не так давно були проведені перші успішні експерименти з використанням вірусів для лікування раку.

В виданні Journal of Experimental Medicine (Журнал експериментальної медицини) була опублікована цікава стаття. В цій статті йшла мова про успішні результати експерименту з використанням вірусу Зіка.

Вченим з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, під керівництвом доктора Майкла Дімонда, вдалося з’ясувати, що цей вірус може безперешкодно проникати всередину ракових клітин, які локалізуються в головному мозку людини.

Перші експерименти розпочалися ще декілька років тому. В ході цих експериментів було встановлено наступні висновки:

«Вірус Зіка, в основному, атакує стовбурові клітини нервової тканини. А ці клітини у свою чергу, дуже схожі за своєю структуру з клітинами пухлини мозку під назвою гліобластома «.

 

Декілька відомостей про сам експеримент

В якості піддослідних були використані щури, яким імплантували пухлину, а потім знищили клітини даної пухлини за допомогою вірусу. В результаті даного методу лікування вчені зафіксували, що ріст гліобластоми значно уповільнився. До того ж самі клітини пухлини стали більш чутливими до хіміотерапії.

“Важливо розуміти, що наше дослідження є лише першим кроком на шляху до створення безпечних та ефективних штамів вірусу Зіка, які могли б боротися з раком. Зараз потрібно провести клінічні дослідження, щоб «навчити» вірус не завдавати шкоди клітинам головного мозку” — прокоментував Майкл Даймонд

Комментировать

Нажмите для комментария