Інтерв'ю спеціаліста

Відправте пацієнтку до гінеколога!

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Профогляди перестали бути обов’язковими. Якщо раніше тебе могли силоміць відправити на флюрографію та до гінеколога, погрожуючи не виписати лікарняний, то сьогодні в пацієнта більше свобод. Чи правильний такий підхід? З точки зору пацієнта – да.

А от з точки зору епідеміології «жіночих захворювань…»

Сучасні дослідження довели, що переважна більшість захворювань жіночої репродуктивної системи розвиваються як наслідок інфекційних хвороб. Це і пухлинні явища, і втрата здатності до репродукції. Міома, дисплазія і, нарешті, рак шийки матки — це все захворювання, причиною яких може стати  інфікуванням вірусами, бактеріями, грибками або найпростішими. Деякі дослідники стверджують, що навіть гормональні розлади можуть виникати як наслідок раніше перенесених інфекційних захворювань. Але ж все може початися з простого кольпіту — запалення слизової піхви.

Причинами кольпіту можуть стати вірусні інфекції, інфекції що передаються статевим шляхом (гонокок, трихомонади, дріжджові гриби і т.д.), а також умовно-патогенна флора (уреплазма, мукоплазма). Зазвичай кольпіт протікає з вираженою симптоматикою — виділення, свербіж або печіння в області піхви. Але іноді відчуття обмежуються дискомфортом.

І якщо не надати цьому етапі не почати своєчасне лікування, то висхідна інфекція може призвести до розвитку більш серйозних захворювань — ендометриту, ендоцервіциту, дисплазії шийки матки. Тривалі запальні процеси можуть призвести до утворення спайок в трубах, як наслідок — непрохідність і безпліддя.

Назва ГІНЕКОЛОГІЯ походить від двох грецьких слів: гінекей — жінка і логос — наука. Тобто це наука, що вивчає захворювання, характерні тільки для організму жінки. Ще за часів Гіппократа лікарі володіли великими знаннями в області жіночого здоров’я і усвідомлювали важливість і багатогранність впливу статевої сфери на діяльність інших систем і органів, на загальне самопочуття і психо-емоційний стан жінки

Тому так важливо проходити регулярний профогляд у лікаря гінеколога і вчасно починати лікування захворювань. Грамотно проведене лікування допоможе відновити здоров’я.

Колеги, відправляйте жінок до гінеколога!

Ваш,
лікар-гінеколог

Комментировать

Нажмите для комментария