Новини

У МОЗ України обговорили питання розбудови системи громадського здоров’я

В МОЗ України відбулося чергове засідання міжвідомчої експертної робочої групи з міжнародною участю щодо розробки концепції/стратегії розбудови системи громадського здоров’я.

Зустріч пройшла під керівництвом заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця та представника Групи підтримки України Європейської Комісії Хосе Роман Леон Лори. У засіданні взяли участь члени робочої групи, а також запрошені учасники, зокрема, представники наукових медичних установ, медичних університетів, Держсанепідслужби, міжнародних та донорських організацій, Європейської Комісії, Агентства зменшення загроз США, Центру контролю та попередження захворювань США.

У ході зустрічі представлено ряд зауважень до проекту структури Центру громадського здоров’я, а також проекту Концепції розбудови системи громадського здоров’я в Україні.

Обговорено питання розподілу повноважень між Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я, питання повноважень представників Центру громадського здоров’я у разі виникнення спалахів інфекційних хвороб, підкреслено важливість перегляду системи навчання як додипломної, так і післядипломної.

Також представлено пропозиції щодо посилення системи біобезпеки та біозахисту у рамках громадського здоров’я, відзначено ключові проблеми у цій галузі та представлено можливі кроки щодо виправлення наявної ситуації.

За результатами зустрічі вирішено доопрацювати проект Концепції розбудови системи громадського здоров’я із врахуванням обговорених питань.

Читайте також: У МОЗ України оголосили конкурс на заміщення посади директора «Укрмедпроектбуда»

Комментировать

Нажмите для комментария