7 березня 1862 року у Франції народився Ернест Фердінан П’єр Луї Дюпре – видатний невропатолог і психіатр, займався детальним вивченням реактивних психозів і конституційних психопатій, завдяки лікарю теорія судової психіатрії вийшла на новий рівень.
Під час Першої світової війни Дюпре працював над створенням кращої служби психіатричної допомоги для солдатів.
Спостерігаючи за психічним станом солдат, які приймали участь у бойових діях лікар описав синдром «емотивного психоневрозу», який згодом отримав назву «хвороба Дюпре» .
Психолог вважав, що даний синдром розвивається під впливом психічного травматизму (наприклад, в період воєнних дій),але лише за умови, якщо у людини є схильність до виникнення нервових і психічних захворювань.
Підводячи підсумок спостереженнь, Дюпре писав: «Насправді, війна не створює нові психічні захворювання, але ця епідемія травм, фізичних і душевних, індивідуальних і колективних … посилила деякі хворобливі прояви, дала нове забарвлення вмісту і формам прояву хворобливого марення, активізувала психопатичні стани, які до цього були прихованими ».
З 1905 по 1919 роки Дюпре працював над вдосконаленням своєї теорії про зв’язок психічних захворювань з психологічною конституцією пацієнта.
Лікар вважав, що «психічні захворювання це крайні форми прояву домінантних особливостей в психіці індивіда; при цьому немає чіткої межі між нормою і патологією».
Також він звертав увагу на те, що психічний стан людини залежить не тільки від спадковості, а й від впливу навколишнього середовища, вона може змінюватися в залежності від навколишніх обставин.
На честь Дюпре названі:
Міфоманія Дюпре (одна з форм патологічної брехливості). Дана категорія хворих має схильність розповідати про своє життя постійно перебільшуючи та приписуючи неіснуючі факти. Треба зазначити, що такі хворі зазвичай самі не відрізняють свої вигадки від реальності.
Маячня уяви Дюпре. Ця форма марення виникає на основі фантазій хворих. Ніяких розладів пам’яті або галюцинацій при даному стані не спостерігається.
Галюцинації уяви Дюпре — пов’язані з уявленнями та ідеями, про які на протязі тривалого часу людина постійно згадувала та осмислювала. Вони є результатом мрій і фантазій при істеричних розладах особистості.
2 вересня 1921 року Ернест Фердінан П’єр Луї Дюпре пішов з життя, залишивши після себе вагомий внесок в розвиток психіатрії.
Комментировать