Новини

Верховний суд заборонив невакцинованій від кору дитині йти до дитсадка

Згідно з рішенням Верховного суду, загальний інтерес суспільства має бути вищим за індивідуальний інтерес людини, тому при відмові від щеплення дитині буде заборонено відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Відповідний позов було подано матір’ю дитини, яка намагалася довести своє право відводити дитину до дошкільного навчального закладу незважаючи на відмову від обов’язкової вакцинації проти правця, дифтерії, кашлюку та інших. Перший позов вона подала ще у 2016 році. На думку жінки, заборона на відвідування навчальних закладів через відмову від щеплення обмежувала право її дитини на здобуття дошкільної освіти.

Перший позов було задоволено рішенням судді Славутського міськрайонного суду Хмельницької області, але через швидке зростання випадків захворювання на кір дошкільний навчальний заклад подав апеляцію і перше рішення було скасовано. Так справа дійшла до Верховного суду України.

За півроку на кір в Україні захворіли 50 749 осіб – 17 померли від ускладнень кору

«Верховний суд у 2019 році вирішив, що індивідуальний інтерес людини (відмова від щеплення) не можна ставити вище за загальний інтерес суспільства – не хворіти інфекційними хворобами», — йдеться в поясненні до рішення Верховного суду.

Варто зазначити, що також ВСУ в своїй постанові додає, що завдання держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права людини на дошкільне навчання та інтересів інших дітей.

«Рішення Верховного Суду є першим на такому рівні і вкрай важливим для розуміння норми закону про недопущення невакцинованих дітей до навчання у школі чи дитячому садку. Верховний Суд є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, який зокрема забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій. МОЗ України сподівається, що суди по всій Україні враховуватимуть це рішення у своїй практиці», — прокоментували відповідне рішення Верховного Суду в Міністерстві охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook