Новини

Верховна Рада прийняла президентську реформу сільської медицини у другому читанні

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Голосами 280 депутатів були виділені 5 мільярдів гривень на закупівлю авто, комп’ютерів, проведення інтернету та будівництво амбулаторій в селах України.

Стосовно реформи сільської медицини вже висловило свою думку Міністерство охорони здоров’я. Пояснюючи необхідність виділення цих коштів, МОЗ вказало, що на сьогоднішній день 75 відсотків ФАПів не мають, а ні водопостачання, а ні санвузлів, при тому, що згідно офіційним даним, по всій Україні діє 12 700 ФАПів.

Реформа сільської медицини від президента: Новий законопроект запустить телемедицину на селі

Втім, проблеми сільської медицини відомі, особливо медичним працівникам. Тому одразу перейдемо до того, що дозволить змінити прийнятий законопроект у другому читанні для сільської місцевості вже наступного року.

Завдяки цим коштам сільські громади зможуть:

— збудувати нові амбулаторії з можливістю проживання родини лікаря,

— закупити автомобілі, щоб лікарі могли пересуватися між селам,

— оновити обладнання амбулаторій,

— забезпечити швидкісний інтернет.

Договор с врачом: без права на отказ

При цьому, лікарю, який працює в селі, автоматично припишуть кожного жителя села, а тому він фактично одразу зможе отримувати максимальне фінансування від Національної служби здоров’я. Житло лікарю створять разом з новою амбулаторією, а окремо чимала кількість сел вже сьогодні пропонує виплачувати зарплати від 10 000 грн зі свого бюджету, окрім стандартного окладу.

Зазначимо, що наступний рік в Україні передвиборчий і схоже, що президент України Петро Порошенко вирішив зробити ставку саме на селян. Вірогідніше за все, законопроект дійсно буде виконаний, а головне — в максимально стислий термін.

Комментировать

Нажмите для комментария