Статті

Вегетаріанці, м’ясоїди або любителі риби — хто більше схильний до серцево-судинних захворювань?

UK Biobank — широкомасштабне довгострокове дослідження, що виконується в Великобританії. Його дані багаторазово і безперервно аналізуються. Одним з таких аналізів є і обговорюється дослідження, метою якого стала оцінка ризиків серцево-судинних захворювань (ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, інсульт, серцева недостатність) серед дорослого населення, що дотримується різних типів харчування, в тому числі вегетаріанства, переважного споживання риби, птиці і м’яса.

 методи

Дослідження виконувалось за даними UK Biobank. Його учасниками стали понад 400 тис. Дорослих людей, 55.4% були жінками. Спостереження за учасниками було проспективним.

Кожен пацієнт проходив спеціалізований опитувальник, относивший його до групи дієти певного виду.

Визначалися асоціацію між типом дієти і позначеними вище наслідками.

 результати

Встановлено, що пацієнти, які дотримуються дієти, багатої м’ясною їжею становили майже 95% від усіх учасників дослідження. Цікаво, що вони частіше страждали ожирінням.

Медіана спостереження склала 8.5 років. Виявлено, що в порівнянні з учасниками, дієта яких була багата м’ясом, ті, хто дотримувалися рибної дієти, мали менший ризик розвитку всіх серцево-судинних захворювань навіть після поправки на можливі втручаються фактори. Вегетаріанці в порівнянні з учасниками, вживали м’ясо, характеризувалися меншим ризиком серцево-судинних захворювань, але не кожного з них окремо.

Не було виявлено зв’язку певного типу дієти з серцево-судинної смертністю.

 висновок

Таким чином, результати презентованого дослідження підтвердили раніше обнаруживающуюся залежність. Так, учасники, які дотримуються переважно рибної дієти, характеризувалися меншим ризиком серцево-судинних результатів, в порівнянні з тими учасниками, дієта яких була багата м’ясом.

 джерело:

Fanny Petermann-Rocha, et al. European Heart Journal. Doi: 10.1093 / eurheartj / ehaa939

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції