1.7.2. Ведення дітей з лихоманкою
Дітям з високою лихоманкою, яка визначається як аксилярна температура вище 39,5 °С або ректальна температура вище 39 °С, необхідно дати одну дозу парацетамолу або ібупрофену для боротьби з гіпертермією.
ВООЗ в даний час є прихильником призначення вітаміну А для всіх гострих випадків кору. Висока доза вітаміну А безпосередньо призначається під час постановки діагнозу і повторюється наступного дня. Рекомендованими віковими дозами є 50000 МО/добу дітям віком <6 місяців, 100 000 МО/добу дітям віком 6-11 місяців і 200000 МО/добу дітям віком ≥12 місяців. Якщо дитина має клінічні ознаки недостатності вітаміну А (наприклад, плями Біто), третя доза повинна бути призначена через 4-6 тижнів. За результатами дослідження додавання вітаміну А до схем лікування було пов’язане зі зменшенням рівня захворюваності та смертності на приблизно 50%, а також допомагає запобіганню ураження очей та розвитку сліпоти [31, 32, 33].
Коментар робочої групи: В Україні на момент розробки даної адаптованої клінічної настанови генціанвіолет як основний засіб, що рекомендований ВООЗ для обробки слизової оболонки ротової порожнини при виразках, не зареєстрований. Робоча група пропонує використовувати 1% водний розчин метиленового синього для обробки слизової оболонки рота при виразках.
Комментировать