Новини медицини

Ведення діареї

1.4.2. Ведення діареї

Застосування оральних регідратаційних сумішей з низькою осмолярністю

Наукове обґрунтування

У підсумку двадцятирічних досліджень, спрямованих на вдосконалення препаратів для оральної регідратаційної терапії (ОРС), була розроблена нова формула, яку в даний час рекомендують (ВООЗ) ЮНІСЕФ. Нова формула, яка містить дещо менше натрію і глюкози, ніж раніше, не тільки сприяє зниженню інтенсивності діареї та блювання у дітей з гострою діареєю нехолерної етіології, але також, крім усього іншого, значно знижує потребу в призначенні внутрішньовенної регідратаційної терапії. Ці нові низькоосмолярні ОРС включені до примірного переліку основних лікарських засобів ВООЗ.

Результати проведених досліджень свідчать про те, що ефективність розчинів ОРС при лікуванні дітей з гострою діареєю, не обумовленою холерою, підвищується при зниженні в них концентрації натрію до 75 мекв/л, глюкози — до 75 ммоль/л і сумарної осмолярності — до 245 мосм/л. У дітей, які отримують такі розчини, необхідність проведення позапланової додаткової інфузійної терапії знижується на 33%, інтенсивність діареї знижується приблизно на 20%, а частота епізодів блювання — приблизно на 30%.

Оскільки низькоосмолярні ОРС розчини володіють підвищеною ефективністю, ВООЗ і ЮНІСЕФ в даний час рекомендують країнам використовувати і виробляти такі розчини замість раніше прийнятих ОРС із сумарною осмолярністю 311 мосм/л.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції