Новини

Вченим вперше вдалось виростити життєздатні штучні легені

Підвищення кваліфікації лікарів_медпросвіта

Вперше в лабораторії були вирощені штучні легені, які після імплантації їх свиням змогли нормально функціонувати та не були відторгнені організмом тварини.

З використанням спеціальної суміші детергентів та цукру вчені змогли відокремити клітини від легенів свиней-донорів, після чого на 3D принтері було створено каркас з міжклітинних білків. Цей каркас було пізніше поміщено на 30 днів у резервуар біореактору наповненого поживними розчинами.

Готові штучні органи були імплантовані чотирьом свиням замість лівої легені. Свиням було визначено наступний термін життя із штучними легенями – 10 годин, 14 днів, місяць та два місяці. По скінченню цих термін свиней вбивали та робили розтин для того, щоб дослідити наскільки якісно змогли запрацювати трансплантовані органи.

Враховуючи, що під час досліду свині не отримувати будь-яких імунодепресантів, вчені встанови що в жодної із свиней не було ознак відторгнення пересадженого органу.

Українці після трансплантації органів вимушені відмовлятись від ліків, які закуповує МОЗ України

Таким чином, в наступні декілька років очікується, що вченим буде дозволено розпочати аналогічне дослідження але вже на людях, що дозволить ефективно боротись з великою кількістю захворювань дихальних шляхів.

Комментировать

Нажмите для комментария