Новини

Вчені створили "латку" для відновлення серця після інфаркту

Учені з медичної школи Стенфордського університету (США) разом з колегами з інших установ розробили методику відновлення серцевої тканини після інфаркту за допомогою «латки».

Дослідники виявили в эпікардіальній тканині білок FSTL1, який стимулює регенерацію кардіоміоцитів (клітин серцевого м’яза), і виготовили з даного білка «латку» для серця. Виявилося, що нанесена після інфаркту «латка» підвищує не тільки регенерацію існуючих клітин серця, але і зростання нових.

Дослідження показали, що після інфаркту знижується вміст білка FSTL1. Вчені розробили «латку» з безклітинного колагену і вбудували в неї даний білок.

Експерименти на свинях показали, що ефективність лівого шлуночка свинячого серця в результаті інфаркту впала з 50% до 30%. Після нанесення «латки» ефективність підвищилася на 10% лише за тиждень. При цьому серце працювало стабільно, а обсяг рубцевих тканин знизився.

Як кажуть самі автори дослідження, великим плюсом даного методу є те, що він безклітинний – «латки» не містять чужорідних клітин, а, отже, не потрібне застосування імуносупресорів. Вчені розраховують, що клінічні випробування «латки» на людях розпочнуться протягом двох років.

За матеріалами: Hi-news.ru , N+1

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook