Новини

Вакцина безпечна, тому необхідно покласти край всім протиріччям і розпочати вакцинацію дітей проти поліомієліту, – Еллін Огден, координатор USAID у справах ліквідації поліомієліту у світі

Представники міжнарожних організацій, за участю Міністра охорони здоров`я Олександра Квіташвілі провели брифінг щодо ситуації зі спалахом поліомієліту в Україні.

Координатор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у справах ліквідації поліомієліту у світі Еллін Огден зазначила, що в Україні одна з найгірших ситуацій в світі по охопленню вакцинацією населення, і сьогодні жодна країна не викликає такої стурбованості щодо небезпеки захворювання дітей на поліомієліт: «Завдання будь-якої країни, що потрапила в таку ситуацію, призупинити спалах впродовж 3-4 місяців. Україна вже відстає від цього графіку, і це може підірвати довіру до неї в Європі. Тому потрібно терміново вжити всіх заходів, провести вакцинацію дітей, аби уникнути епідемії. Потрібна активна взаємодія на рівні Кабінету міністрів, адже захист дітей це не лише відповідальність Міністра охорони здоров`я, над цим мають працювати всі інституції – до чого Україну закликає міжнародна спільнота. Якщо в цьому напрямку не буде зроблено відповідних кроків, це означатиме, що уряд не піклується про дітей, і це негативно відіб`ється на міжнародному, економічному іміджі країни».

У свою чергу, доктор Доріт Нітцан, представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні вкотре нагадала, що на спалах слід реагувати консолідовано: «Сподіваємося, що за підтримки Кабінету міністрів, який заявить про необхідність проведення вакцинальної кампінії, дві краплини вакцини подолають «внутрішнього ворога», який з`явився в Україні. Як мама я хочу вам сказати, що це жахлива хвороба, і закликаю усіх консолідуватися, аби звільнити країну від поліомієліту».

«70% батьків в Україні, згідно з останніми даними, починають розуміти важливість і цінність вакцинації. Це дуже позитивний сигнал для нас», — повідомила Джованна Барберіс, представник UNICEF в Україні.

Слід зазначити, що план дій стосовно зупинки спалаху поліомієліту вже розроблено, відповідний наказ підписав Міністр охорони здоров`я Олександр Квіташвілі. Для регіонів готується інструкція, яка дасть «зелене світло» на проведення вакцинації: «Наслідки спалаху поліомієліту можуть бути дуже важкими, тому ми будемо рухатися згідно стандартів та інструкцій, які розроблені у світі, — зазначив під час брифінгу Олександр Квіташвілі. — Вакцину проти поліо наразі розвезено по регіонах. За підтримки міжнародних партнерів ми проводили тренінги, аби кожен лікар на місці розумів, як діяти в умовах спалаху. Більше 6,5 млн доз вакцин наразі бракує, але МОЗ вже веде переговори з міжнародними партнерами, аби покрити цю потребу».

Комментировать

Нажмите для комментария