Новини

В Верховній Раді збільшать фінансування лікування українців за кордоном вдвічі

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким планується збільшити фінансування з 300 мільйонів гривень майже 700 мільйонів гривень.

Законопроект було розроблено згідно потребам у фінансуванні Міністерства охорони здоров’я на 2018 рік на відповідну програму. Ініціатором проекту закону №8035 виступає народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль. Документи подано на розгляд 14 лютого 2018 року.

Відзначимо, що через мале фінансування велика кількість пацієнтів не може дочекатись відправки за кордон на лікування, навіть якщо вже є документи від іноземних клінік, які надають згоду на надання медичної допомоги та очікують оплати з державного бюджету України.

Уляна Супрун запевняє, що українці тепер мають більше можливостей для лікування за кордоном

В той же час, навіть ті кошти, які вже є у МОЗ на відповідну програму, за словами активістів, не використовуються. За півтора місяці спеціальна комісія МОЗ, яка займається розглядом документів хворих, які вимушені лікуватись за кордоном (через неможливість надання аналогічного лікування в Україні –ред.), ще не збиралась жодного разу.

МОЗ звинуватили в затримці з відправкою важкохворих на лікування за кордон

Активісти попереджають чиновників з Міністерства, що, якщо вони і далі будуть тягнути з початком роботи комісії, будуть збиратись мітинги та акції протесту. Тим більш, що вже є одна людина із відповідного переліку пацієнтів, які потребують лікування за кордоном, яка не дочекалась відправки на лікування. Батько двох дітей, 39-річний Віталій Семенюк вже мав домовленість та документи на згоду прийняти його на лікування у Білорусі. Маючи хворе серце він потребував трансплантацію, вартість якої складала 100 000 доларів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook