Новини

В Уряді ознайомили з планом створення сучасних амбулаторій та їх оснащенням

Амбулаторія_Медпросвіта

Міністр регіонального розвитку Зубко розповів про план створення сучасних амбулаторій, їх оснащення та показав перші проектні зображення.

Окрім загальної медичної реформи, очікуються великі зміни в роботі сільської медицини. За прийнятим президентським законопроектом «Про підвищення доступності і якості медичного обслуговування в сільській місцевості, виділено суму у розмірі 5 мільярдів гривень. Ці кошти підуть на будівництво сучасних амбулаторій, їх оснащення, доступ до інтернету та комп’ютерізацію робочих місць.

В Міністерстві регіонального розвитку навели перелік того, що передбачає закон про медицину в сільській місцевості:

 • Це формування ефективної мережі сільських медичних установ;
 • будівництво нових сучасних амбулаторій та реконструкція діючих, де це можливо;
 • нові технології і рішення, зокрема, впровадження телемедицини;
 • новий транспорт і обладнання;
 • нова система мотивації для сільських лікарів.

В Уряді очікують, що створення нових умов роботи, які передбачені прийнятим законопроектом, дозволить легше та швидше залучати кваліфіковані медичні кадри до роботи в селі. Місцеві громади, окрім того, що буде створено реформою, окремо, планують виділяти кошти на додаткову зарплату для лікарів. В деяких регіонах країни планують доплачувати суму у розмірі 10 000 гривень.

Відзначимо, що в Міністерстві охорони здоров’я ще минулого року рекомендувала громадам в селах надавати житло для лікарів, які погодяться працювати в них. Цією рекомендацією вже скористалась місцева влада Ічнянщини в Чернігівській області. Керівництво району виділило кошти та придбало будинок для молодого подружжя хірургів.

5 мільярдів гривень передано на створення мережі сільських амбулаторій по Україні

Окремо під час онлайн-конференції з місцевими громадами у Міністерстві регіонального розвитку була показана тека з проектним зображенням амбулаторії, які мають бути побудовані в сільській місцевості України.

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції