Новини

В Україні потрібно буде здавати два ПЛР-тести: навіщо?

два ПЛР-тести

Це потрібно для того, щоб швидше визначити штам «Омікрон»

В Україні потрібно буде здавати два ПЛР-тести. Це потрібно для того, щоб визначити штам коронавірусу «Омікрон» — про це в інтерв’ю Укрінформу заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Перше згадування про новий штам вірусу SARS-CoV-2 Омікрон з’явилося в листопаді. За неповних два місяці цей штам виявили вже в понад 100 країнах світу. Повідомлення про його перебіг та загрозу для здоров’я поки що можуть бути протилежними – від тверджень, що він легший за Дельту, до переконань, що вища контагіозність може призвести до більшої навантаженості на систему охорони здоров’я.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, будуть збирати матеріал від людей від людей з атиповим, тобто незвичним, перебігом коронавірусної хвороби. Це або перебіг, який взагалі не має ніяких симптомів, або надважкий перебіг. І третя група – зразки від людей, які повернулися з-за кордону. У рамках цього моніторингу МОЗ вже додали туди випадки інфікування і важкого перебігу хвороби у повністю вакцинованих людей. У таких поодиноких випадках також буде збиратись матеріал.

«Для того, щоб більш фокусно і швидше приймати рішення саме по циркуляції «Омікрону» в Україні, ми вирішили трохи змінити підходи до лабораторної діагностики. Незабаром у регіони поставлять спеціальні ПЛР тест-системи для визначення штаму «Дельта»», — зазначив Кузін.

Для перелічених вище категорій спочатку потрібно пройти звичайне ПЛР-тестування для підтвердження діагнозу, а потім наступне ПЛР-дослідження — для підтвердження або спростування «Дельти».

«Якщо буде підтверджена «Дельта», то зразок не буде надсилатися далі на секвенування, щоб ми не витрачали час. Якщо «Дельта» не підтверджена, то такий зразок направляється на повне вивчення. Тобто ми будемо виходити методом виключення і за рахунок цього будемо оперативніше отримувати інформацію про циркуляцію штаму «Омікрон», — пояснив Кузін.

Він уточнив, що обидва ПЛР-тести робитимуть за один раз, а досліджуватимуться двічі.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше