Новини

В Україні запрацюють центри з трансплантації кісткового мозку дорослим та дітям

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про запуск чотирьох регіональних медичних центрів в зв’язку зі вступом в силу закону про трансплантацію в Україні.

Відповідний законопроект було прийнято ще у першій половині 2018 року у Верховній Раді та підписано президентом України. Головна мета законопроекту створити альтернативу програмі лікування українців за кордоном. В якості першого кроку до цієї мети відбудеться офіційний запуск центрів трансплантації.

«Не має так бути, щоб трансплантацію виконувала одна лікарня в країні. Ми плануємо відкрити центри з трансплантації у чотирьох містах. Час вкладати гроші у нашу систему трансплантації. І ми вже почали це робити. Зокрема, проголосовано закон про трансплантацію у Верховній Раді. Допоки в Україні не буде створено центрів трансплантації, ми продовжуватимемо витрачати кошти на лікування за кордоном. … Також вже розроблено технічне завдання на єдину державну інформаційну систему трансплантації», — йдеться в офіційному повідомленні в.о. міністра охорони здоров’я.

Окремо МОЗ повідомило, що поки для українців буде лише частково доступне фінансування з державного бюджету на операції з трансплантації кісткового мозку в цих регіональних центрах. Частину вартості пацієнти мають сплатити самостійно.

Супрун оголосила 3 вимоги Нацслужби здоров’я до лікарів первинки

В той же час вже є подання у Верховній раді з боку МОЗу щодо збільшення фінансування галузі трансплантації. Таким  чином є шанс що частина пацієнтів зможе скористатись послугами центрів трансплантації в Україні безкоштовно.

Нагадаємо, зо за новим законом про трансплантацію, донором може стати не тільки родичі, а й ті особи які свідомо надали письмову згоду на посмертне донорство. Дія закону не розповсюджується лише на невпізнані особи та тих хто загинув від насильницької смерті або в зоні бойових дій на сході України.

Пояснення МОЗ: Пацієнт зможе за власний кошт купити в лікаря медичні послуги, не підписуючи декларацію

Комментировать

Нажмите для комментария