Новини

В Україні впроваджується проект зміцнення служби переливання крові

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі та виконавчий директор Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я Девід Грілі обговорили перспективу подальшої співпраці МОЗ та Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) у безпекових заходах з розвитку служби крові України.

В рамках відповідного проекту АМАОЗ сприяє підвищенню рівня безпеки донорської крові та її продуктів, впровадженню інформаційних технологій, які дають можливість сподіватися на входження України до когорти країн з розвинутою інфраструктурою, високою безпекою та якістю, доступністю донорської крові та її продуктів.

Упродовж цього року АМАОЗ бере активну участь в імплементації директив ЄС щодо встановлення стандартів якості та безпеки крові та її компонентів, її представник включений до складу Координаційної робочої групи експертів Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, 18 лютого 2015 року Міністерство охорони здоров’я України та Американський міжнародний альянс охорони здоров’я (АМАОЗ) підписали Меморандум про співробітництво в галузі «Надання технічної допомоги зі зміцнення служб переливання крові в певних країнах за Надзвичайним президентським планом США з боротьби зі СНІДОМ (PEPFAR)». Цей документ передбачає надання технічної допомоги Україні з розвитку служби переливання крові до 31 березня 2018 року.

Метою проекту є створення безпечного, достатнього та здатного до самостійного існування механізму заготівлі донорської крові шляхом розробки та впровадження національної системи безпеки крові. Проект діятиме як у національних, так і у регіональних закладах охорони здоров’я, освітніх та дослідницьких установах.

Комментировать

Нажмите для комментария