На сьогодні епідситуація із захворюваністю на грип в Україні має тенденцію до стабілізації. Впродовж цього та наступного тижня є вірогідність зниження рівня активності вірусу. Проте в цьому епідсезоні є ризики і другої хвилі.
Такий прогноз озвучили під час чергового брифінгу «Епідемічна ситуація із грипом та ГРВІ: оперативна інформація» в Українському кризовому медіа центрі директор департаменту громадського здоров’я МОЗ України Світлана Осташко та керівник ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова.
«В епідемічному сезоні 2015-2016-го років, як і прогнозувала Всесвітня організація охорони здоров’я, продовжують циркулювати віруси грипу типу А, В та парагрипу з домінуванням вірусу А H1N1 Каліфорнія (свинячий), вірус подібний А Швейцарія H3N2 і вірус подібний В».
За оперативними даними регіональних органів охорони здоров’я, з початку епідемічного сезону в Україні захворіли близько 3,5 млн осіб. У порівнянні з минулим епідсезоном, в цьому захворюваність більше, ніж на 45%. За 5-ий тиждень 2016-го року станом на 7-е лютого зареєстровано 345 тис. хворих. У тому числі госпіталізовано 145 тис. осіб. Як серед хворих, так і серед госпіталізованих, більше половини – діти до 17-ти років.
Читайте також: У МОЗ України запрацювала гаряча лінія з безкоштовними консультаціями з питань грипу
З початку епідемічного сезону зареєстровано 246 випадків смерті від грипу. З них 3 випадки – діти до 17-ти років та одна вагітна. Більшість померлих від грипу в Україні (84%) стали жертвами вірусу Н1N1, два випадки загибелі від штаму Н3N2, ще два – від В. Інші – нетипований грип.
«Є 35 померлих, у яких не змогли типувати вірус. Він відноситься до групи подібних, але не Н1N1 і не Н3N2. Тобто він ще підлягає науковому дослідженню. Відібрані матеріали будуть передані до Лондонського центру вивчення грипу, і ми повідомимо, як буде ідентифікований цей грип», — розповіла на прес-конференції Любов Некрасова, керівник ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».
Найбільша кількість летальних випадків в Одеській області – 40 випадків, Києві – 29, Харківській – 15, Черкаській, Рівненській областях по 14.
Нагадаємо, що, у понеділок, 8 лютого, МОЗ повідомляло про 220 загиблих від грипу та його ускладнень. Таким чином за добу в Україні від цього захворювання померли 26 людей.
Директор департаменту громадського здоров’я МОЗ України Світлана Осташко нагадала, що попри зниження рівня захворюваності все ж необхідним є чітке дотримання усіх заходів з лікування і профілактики грипу, особливо для груп ризику. За її словами, зі свого боку МОЗ докладає усіх зусиль, щоб забезпечити в першу чергу цю категорію населення протигрипозними препаратами та вакцинами. Зокрема, ведуться перемовини із провідними фармкомпаніями щодо надання необхідної кількості вакцин проти грипу в якості гуманітарної допомоги
«На п’ятому тижні 2016 року в 15 областях показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищили епідемічні пороги. Всього по Україні з початку епідемічного сезону по Україні госпіталізовано з попереднім діагнозом «грип» та «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 14,5 тис. осіб (4,2% від захворілих), з них у 65,9% складають діти віком до 17 років.
Читайте також: В Україні зареєстровано майже 3,5 мільйони хворих на грип
Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ відзначається серед населення Київської області та міста Києва, де перехворіло відповідно 15,0% і 12,6% населення. Найменша захворюваність реєструється в Закарпатської (5,6%) та Харківській областях (3,7%). .Станом на 8 лютого в окремих регіонах введені обмежувальні протиепідемічні заходи або припинені заняття майже 4 тис. дитячих навчальних, загальноосвітніх та позашкільних закладах», – йдеться в інформації.
За словами керівника ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України «, якщо брати поділ за віком, то особливістю цього епідсезону є те, що хворіють дорослі.
«Якщо раніше серед всіх хворих було 75% дітей (і в основному 7-14 років), то на сьогодні тільки 50% дітей і десь 46% – дорослі люди 30-64 років. З 246 померлих, зареєстрованих сьогодні, 199 – люди від 30-ти до 64-х років. У віці 18-29 загинули три людини. 65 і старше – 41 чоловік. По підлозі розподілилася таким чином, що кількість чоловіків більше: жінок – 109, чоловіків – 137 (44% і 56% відповідно)», – повідомила Некрасова.
Також вона зазначила, що кількість звернень збільшилася. «Якщо раніше це було 25% на перший-третій день, то зараз майже 38%. На жаль, на 6-9 день також звертаються майже 36%».
Некрасова зазначила, що у частини загиблих були зафіксовані ті чи інші захворювання, вони ставилися до групи ризику. «Більшість померлих мали діагноз ожиріння (27 померлих – 11%), серцево-судинні патології (35 загиблих – 14%), діабет – 16%, сукупність діагнозів (серцево-судинні захворювання, ожиріння) – 24%, нервова патологія – 7%, легенева патологія – 6%, гіпертонія – 10%. Не виявлені ніякі патології у 98-ми померлих, а це майже 40%. Це вимагає дослідження, але свідчить про те, що вірус дуже агресивний і вражав в перші 2-3 дня людей молодих, які не мали супутніх захворювань. Також у нас зареєстровані сімейні захворювання з летальним результатом. В Чернівцях загинула сім’я (чоловік і дружина) та в Донецькій області – батько та дочка», – сказала вона.
Читайте також: Кількість загиблих від грипу в Україні зросла до 220 осіб
Комментировать