Новини

В Україні провели дві унікальні операції на серці за методикою американського кардіохірурга Алана Стюарта

3 грудня 2015 року в Інституті серця МОЗ України вперше в Україні за участю провідного американського кардіохірурга Алана Стюарта були проведені унікальні операції з усунення аневризми висхідної аорти або так звана «операція Девіда» для двох українських пацієнтів.

Нині лише 2-3 клініки в Європі можуть проводити подібні операції, що усувають аневризму аорти і смертельні ризики, викликані нею. Після операції рідний клапан аорти пацієнтів зберігається, що дозволяє їм не вживати препарати, які розріджують кров і вести активний спосіб життя. В Інституті серця на теренах України таке втручання провели вперше, що ставить клініку в ряди флагманів в європейській кардіохірургії.

За словами Алана Стюарта, обидві операції пройшли успішно і життєві показники пацієнтів в нормі. «Перший пацієнт був з двостулковим аортальним клапаном, «синдромом Марфана», що істотно ускладнило операцію – тому вона тривала біля трьох годин. Але це була дивовижна командна робота – як у балеті, коли завдяки мові жестів хірурги прекрасно розуміли один одного без слів», -сказав після операції професор Стюарт.

Аби зробити надскладні операції українцям безкоштовно, Алан Стюарт спеціально для них привіз кардіохірургічні протези.

«Я дуже багато років мріяв про проведення такої операції в наших стінах, і нарешті це сталося, – коментує директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – Основне завдання – навчити наших хірургів цій техніці було виконане, проте для повного оволодіння нашими фахівцями навичкам цього втручання, нам необхідно провести ще 2-3 спільних операції з професором Стюартом, про що ми й домовилися».

Довідково

Алан Стюарт, професор, доктор медичних наук, директор департаменту хірургії аорти і співдиректор клініки «Mount Sinai» (США, Нью Йорк), дійсний член Американської Асоціації Торакальної хірургії.

Як досвідчений кардіохірург, доктор Стюарт провів за свою кар’єру понад 2 000 операцій різної складності, у тому числі 1 000 операцій із заміни клапанів серця. Він спеціалізується на лікуванні патологій аорти, хірургічному лікуванні аортального клапана, хірургічної реконструкції аортального клапана, протезування аортального кореня аорти, аневризми аорти, транскатетерної заміни аортального клапана і механічній заміні клапана аорти.

Комментировать

Нажмите для комментария