Новини

В Україні прогнозують другий спалах кору

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України за два тижні на кір захворіло майже три тисячі осіб. Запобігти другий хвилі захворюваності допоможе вакцинація.

“Нова хвиля захворювання розпочалася на початку квітня. Позаминулий тиждень ми мали найвищий рівень захворюваності за весь період спалаху – зафіксовано 1600 випадків по всій території України. За минулий тиждень ситуація дещо покращилась. Ми мали 1300 випадків захворюваності на кір”, – повідомив Курпіта.

Переважно хворіють діти, але все більше фіксуються випадки захворювання у дорослих. Наразі кількість хворих дорослих становить приблизно 35-45 відсотків від загальної кількості. На думку експертів все це через обмежену доступність вакцинації для дорослих, особливо в групах ризику – медичні працівників, викладачі та вихователі.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ також повідомляють, що все частіше хворіють діти старше 9 років, попри те, що навчання у школі майже закінчилось.

Експерти ВООЗ рекомендують Міністерству охорони здоров’я збільшити загальний рівень імунізації. Для цього МОЗ має надати доступ до безкоштовної вакцинації.

МОЗ офіційно підтвердило смерть 17 дітей після імунізації

Зазначимо, що спалахи кору були спрогнозовані ще на початку 2017 року представниками ВООЗ в Україні. Тоді ж повідомили, що велика захворюваність на кір у Румунії через низькій рівень вакцинації  може добратись до України. МОЗ в свою чергу ще восени 2017 року запустили кабінети в медичних установах для планової та внепланової вакцинації.

Почему медицина должна быть бесплатной? На здоровье денег жалко?

Комментировать

Нажмите для комментария