Новини

В Україні 122 особи померли від грипу та ГРВІ

З початку сезону захворюваності в Україні зафіксовано 122 летальних випадки смерті від грипу та ГРВІ, повідомив в. о. Головного санітарного лікаря України Святослав Протас на засіданні комітету Верховної Ради з охорони здоров’я в середу.

Він зазначив, що в тому числі серед зареєстрованих летальних випадків –двоє дітей і дві медпрацівника.

Найбільш високий рівень смертності від грипу зафіксовано в Одеській області (22 особи). За словами Протаса, всі померли від грипу не були вакциновані і пізно звернулися за медичною допомогою.

Він уточнив, що МОЗ фіксує випадки захворювання за період з 1 жовтня 2015 року, проте основна кількість летальних випадків «почало з’являтися після Нового року.

При цьому С. Протас відзначив недостатній рівень вакцинації серед медичних працівників.

«В даний час вакцинацією від грипу охоплено 35,676 тис. медпрацівників. Така вакцинація проводиться за рахунок місцевих бюджетів, коштів у них недостатньо», — сказав він.
Зазначимо, за даними Міністерства охорони здоров’я в Україні за останній тиждень захворіли грипом і гострими респіраторними вірусними інфекціями 362 тис. 236 осіб. А з початку епідемічного сезону — ред.) — 2 млн 796 тис. 786 осіб.

Станом на 26 січня 2016 р. епідеміологічний поріг перевищено в 18 областях країни. Найбільша кількість хворих — у Рівненській області, найменша — у Харківській області.

У свою чергу, голова профільного комітету Верховної Ради Ольга Богомолець висловила думку про необхідність внесення змін до держбюджету, що передбачають виділення коштів для обов’язкової вакцинації медпрацівників та представників груп ризиків. При цьому вона не уточнила обсяг коштів, які можуть знадобитися.

Комментировать

Нажмите для комментария