Новини

В середньому в день підписують 200-300 тисяч декларацій між лікарем та пацієнтом

Врач_Медпросвіта

У eHealth надали свою оцінку темпам підписання декларацій. Заявляють, що наразі підписано 5,5 мільйонів і це тільки початок реформи.

«Ми бачимо якісну динаміку укладання декларацій між лікарем і пацієнтом. Наразі це майже п’ять із половиною мільйонів. Щодня – 200-300 тисяч українців приєднуються до реформи. Найкращу динаміку показують Вінницька, Полтавська та Чернівецька області. У цих областях найбільш якісний приріст декларацій»,- заявляє представник eHealth Світлана Котляревська.

Поки що задоволені темпами підписання декларацій і в самому Міністерстві охорони здоров’я. Там очікують, що до кінця року приблизно 30 відсотків громадян оберуть свого сімейного лікаря і активно готуються до запуску нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» з 1 липня.

Одразу необхідно зазначити, що не всі медичні установи одразу почнуть отримувати кошти за кожного пацієнта, які передбачені у новій системі. В МОЗ розділили запуск нової системи фінансування на два етапи.

В перший увійдуть медичні установи первинної ланки, які вже пройшли процедуру автономізації та підписали договір з Національною службою здоров’я України. Саме вони почнуть отримувати по 370 грн за пацієнта на рік з 1 липня.

Зубко: Стару медичну інфраструктуру необхідно повністю знищити та будувати нову

Решта медичних установ первинної ланки мають до 1 вересня перейти у статус некомерційного комунального закладу і підписати договір з НСЗУ. Тоді вони зможуть почати отримувати фінансування за новим принципом з 1 жовтня.

Соцопитування: Українці бажають високоякісної безкоштовної медицини

Комментировать

Нажмите для комментария