Новини

МОЗ: Лікарі і фельдшери будуть повністю виключені зі складу бригад ЕМД до 2025 року

Швидка_Медпросвіта

За повідомленням відомства, офційно перепідготовка кадрів для бригад екстренної медичної допомоги розпочалась ще у березні. Склад усіх бригад екстрренної допомоги оновлять за 5 років.

Перепідготовка відбуватимуться поступово, по регіонам. Кожного року кількість лікарів і фельдшерів у складі бригад ЕМД зменшуватиметься, але зростатиме кількість парамедиків. Це кваліфіковані медичні кадри, які розпочали навчання у медичних вишах цього року за новим навчальним напрямком, а також фельдшери, які успішно завершили перекваліфікацію.

Також перепідготовку мають пройти і водії карет швидкої. За оновленим єдиним стандартом для екстренної медичної допомоги, до складу бригад мають увійти екстрені медичні техніки. Це особи без медичної освіти, але із спеціальною підготовкою. Вони допомогатимуть парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту, переважно відповідаючи за роботу медичного обладнання та транспортного засобу.

Кабмін затвердив Стратегію розвитку медосвіти: нові стандарти, програми і засобидля навчання студентів

Окремо у відомстві повідомляють, що для посилення бригад  ЕМД після 2025 року також буде дозволено залучати до роботи лікарів медицини невідкладних станів, інтернів і навіть студентів, які проходять практику.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Якби хтось би мені пояснив значення цього дебільного терміну «парамедик»! Латиною «para» — це біля, поруч, около (рос.). Виходить, це будуть «околомедики»? Як це зрозуміти ? Ні лікар, ні фельдшер, ні, навіть, медична сестра або санітарка?

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції