Новини

В Одеській області створено диспетчерський центр екстреної медичної допомоги

Скорая помощь_медпросвіта

Прес-служба Одеської ОДА повідомила про офіційний запуск єдиної оперативної диспетчерської служби, яка прийматиме виклики «швидкої».

«Ми сьогодні зробили великий крок до життя. Тому що на «103» дзвонять люди, якім потрібна допомога. Іноді ця допомога – для того, щоб вони жили. Зараз до оперативно-диспетчерської служби підключено Одесу, Чорноморськ та Южне. За добу на «103» поступає приблизно 6000 викликів», — повідомляє голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Створення таких диспетчерських, за задумом Міністерства охорони здоров’я, має покращити стан роботи екстреної медичної допомоги. Такі оперативні диспетчерські працюватимуть у всіх регіонах України та фільтруватимуть виклики для того, щоб у першу чергу допомога надавалася тим людям, стан здоров’я яких дійсно під загрозою. В той же час, диспетчерські перенаправлятимуть виклики за температурою до сімейних лікарів, яких обрали пацієнти.

Також повідомляється, що нова служба вже має можливість автоматично приймати виклики. Електронний контроль усіх етапів надання швидкої допомоги реалізовано.

Швидка працюватиме без лікарів, а виїжджатиме тільки на екстрені випадки

«Інформація автоматично опрацьовується і передається безпосередньо на мобільний пристрій бригади швидкої допомоги. Тому завдяки роботі служби налагоджено вибір найближчої бригади для виконання заявки. Також обирається найкоротший маршрут руху завдяки використанню GPS-навігації», — повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

Зазначимо, що створення оперативно-диспетчерських служб у регіонах Україна є лише малою частиною реформи швидкої допомоги. За планом Міністерства охорони здоров’я, лікарів швидкої переведуть на роботу до спеціальних лікарень швидкої допомоги, а фельдшери будуть перекваліфіковані в парамедиків.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook