Новини

В.о. міністра Уляна Супрун: «Епідемії кору немає, є спалахи»

Під час брифінгу Міністерства охорони здоров’я очільниця МОЗ заявила, що на сьогодні в Україні немає епідемії кору.

«Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні. Єдиний дієвий захист від кору — вакцинація. Сьогодні найголовніше — отримати щеплення для своїх дітей, які пропустили його за календарем. Вакцини не вбивають людей, кір вбиває», — запевняє Уляна Супрун.

Відзначимо, що в деяких великих містах України, включаючи Київ, через зріст кількості захворівших на кір було прийнято рішення про не допуск дітей до занять у школах та дитячих садках в разі відсутності вакцини проти кору, або документів, які підтверджують, що дитина вже перехворіла чи має протипоказання проти вакцин.

В міністерстві офіційно повідомили, що тільки за минулий рік на кір захворіло 4 782 особи, з них 6 людей померло: 4 дітей та двоє дорослих. Померлі проживали в Одеській області.

На думку представників Міністерства, єдина причина спалахів кору на сьогодні є низькій рівень вакцинації в усіх регіонах країни. Щоб запобігти подальшому поширенню захворювання було прийнято рішення подовжити роботу кабінетів вакцинації.

«Дякую українцям, які виявили здоровий глузд і вакцинували своїх дітей. Ми всі разом відреагували на спалах кору як цивілізована країна. Ми закликаємо всіх батьків отримати єдиний ефективний захист для своєї дитини — щеплення»,– сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Нардепи ВРУ викликають Супрун на звіт щодо боротьби з епідемією кору в Україні

Нагадаємо, що перші пропозиції що до недопущення невакцинованих дітей до занять у школах та дитячих садках були озвучені ще в жовтні 2017 року. Тоді найбільша поширеність захворювання були зафіксовані в Тернопільській, Івано-Франківській та Одеській областях. Втім, скористались цією пропозицією від МОЗ тільки в Тернопільській області, а в Івано-Франківську оголосили карантин цього тижня.

Комментировать

Нажмите для комментария