Новини

Супрун: Нацперелік основних лікарських засобів оновлюватиметься щороку

Супрун_Медпросвита

Нацперелік, схвалений вчора Кабінетом Міністрів, не є остаточним. В МОЗ планують доповнювати його новими препаратами кожного року.

«Версія розширеного Національного переліку основних лікарських засобів, прийнята 13 грудня урядом, не є остаточною, оскільки список буде переглядатися щорічно та поповнюватися новими ефективними препаратами за міжнародними стандартами», — розповідає очільниця МОЗ.

Офіційне затвердження Національного переліку було вкрай необхідним через початок медичної реформи на первинній ланці. Ліки, які входять в прийнятий список, повинні надаватись пацієнтам українських медичних закладів на 100 відсотків. Також медичні установи не можуть закуповувати ліки, які не входять до переліку, окрім певних випадків, наприклад, які входять в прийняту постанову №1303 про надання ліків, які не входять до переліку, пільговим групам населення.

«Це не остаточна версія Нацпереліку. Щорічно список буде переглядатися. Ми будемо включати нові препарати за рекомендацією фахівців і згідно з міжнародними стандартами», — коментує Супрун.

Нагадаємо, що деякий час тому в МОЗ випустили наказ, який відмінив роботу позаштатних експертів МОЗ. Замість цього був розроблений новий наказ. Згідно з ним, в Міністерстві будуть створені експертні робочі групи за певними направленнями. В їх функціонал входитиме і оновлення Національного переліку основних лікарських засобів.

МОЗ планує за конкурсом набрати членів Експертного комітету з відбору ліків до Нацпереліку

В МОЗ впевнені, що орієнтир на доказову медицину дозволить більш ефективно використовувати надані державою кошти для здоров’я мешканців України.

«Уявіть, тільки у 2016 році на суму понад 70 млн гривень були закуплені екстракти плодів дикої моркви, хмелю, м’яти перцевої, хлорофіліпт та інші засоби, які в кращому випадку усувають лише симптоми. Зате на життєво необхідні ліки фінансування не вистачало. Пацієнти мали за них заплатити з власної кишені», — зазначила Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария