Новини

В НІССХ ім. М.М. Амосова вперше провели унікальну у Східній Європі відеоторакоскопічну операцію на серці з мінімальним розрізом

19 серпня цього року в Україні в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова вперше в СНД провели видалення великої пухлини серця (міксоми розміром 3,5 на 5,0 см), що знаходилася у правому передсерді 30-річного чоловіка, ендоскопічним способом. Це – визначна подія медичної галузі України та Східної Європи загалом, яка свідчить про прогресивний розвиток медицини у нашій країні, незважаючи на всі економічні та соціально-політичні труднощі.

НІССХ ім. М.М. Амосова НАМН України започаткував проведення малотравматичних ендоскопічних операцій на серці з мінімальним розрізом вперше серед країн СНД ще у 2013 році, за два роки фахівці розширили спектр вад серця, які можливо вилікувати у такий спосіб, і на сьогодні Інститут залишається єдиною клінікою на пострадянському просторі, де успішно проводяться такі операції. Йдеться про виконання міні-інвазивних хірургічних втручань на серці з використанням відеоторакоскопії, коли доступ робиться за допомогою декількох проколів, а не за допомогою поперечного розрізу грудної клітки.

Довідково

Ендоскопічні операції – нове слово в кардіохірургії, що дозволяє мінімізувати хірургічну травму та прискорює одужання пацієнта, знижує ризик виникнення післяопераційних ускладнень. За допомогою такого методу можна надавати малотравматичну хірургічну допомогу пацієнтам з різними патологіями та різних вікових груп.

Як альтернатива стандартної стернотомії (поперечному розрізу грудної клітки довжиною близько 20 см), тепер хірургами застосовуються інноваційні, мінімально інвазивні методики хірургічних втручань. Через дуже малий розріз шкіри (до 5 см) та декілька проколів за допомогою мініатюрних камер та спеціальних інструментів хірурги виконують складні кардіохірургічні втручання.

Основні переваги міні-інвазивної кардіохірургії:

  • оптимальний косметичний результат;
  • зменшення післяопераційного больового синдрому;
  • зменшення крововтрати;
  • зменшення тривалості перебування в стаціонарі та швидке відновлення післяоперативного втручання.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше