Новини

В МОЗ збираються запровадити закупівлі ліків через міжнародні організації на 3 роки вперед

МОЗ_Медпросвіта

Керівництво МОЗ під час засідання Кабінету Міністрів України заявило, що найближчим часом збираються змінити законодавство в закупівельній сфері.

«Досі бюджетне законодавство України не дозволяло здійснювати планування закупівель вакцин довше, ніж на один бюджетний рік. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до бюджетного кодексу, котрі дозволять здійснювати планування закупівель імунобіологічних препаратів на три роки вперед, що, у свою чергу, дозволить забезпечити безперебійне постачання вакцин», — йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства.

З однієї сторони представники МОЗ обіцяють, що розрахунки потреби у вакцинах будуть вираховуватись чітко за методиками розрахунків ВООЗ та ЮНІСЕФ. З іншої сторони, ряд представників діючої партії та міністрів виступають проти передачі всіх закупівель в міжнародні організації, через те, що необхідно буде виводити величезні суми коштів з держбюджету на рахунки цих самих організацій в закордоні банки.

Саме через те, як працюють організації (довгий час тримають кошти на депозитних рахунках закордонних банків) керівництво Міністерства охорони здоров’я на чолі з Уляною Супрун неодноразово звинувачували у так званих «міжнародних схемах корупції».

Где врачу взять новые клинические протоколы, рекомендованные МОЗ?

Також треба відзначити, що міжнародні закупівлі можуть працювати лише до березня 2019 року, поки не закінчиться строк дії відповідного закону. Після цього ліки повинні закупатись через систему ProZorro, а гроші будуть залишатись в Україні, поки не буде підписано договір купівлі-продажу.

Міністерство охорони здоров’я розпочало закупівлі за бюджетні кошти на 2018 рік

Ініціативу з закупівлями на три роки вперед через Міжнародні організації багато експертів пов’язують з новим заступником Супрун – Ольгою Стефанішиною, яка займає високу посаду в організації «Пацієнти України». Тривалий термін представники цієї організації лобіювали проведення медреформи, а що головніше, лобіювали інтереси окремих іноземних фармацевтичних компаній.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook