Новини

В МОЗ України відбулася нарада головних позаштатних ортопедів-травматологів країни

Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський провів нараду з головними позаштатними ортопедами-травматологами країни. Фахівці обговорили проблеми надання медичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП, а також питання допрацювання клінічних рекомендацій по лікуванню переломів та необхідності розробки клінічних протоколів по травмі.

В Україні щорічно в дорожно-транспортних пригодах гине майже 5 тисяч осіб, понад 30 тисяч отримують травми. За статистикою, зі 100 травмованих в результаті ДТП гине 15-17 українців, в Європі цей показник – 3-4, в США – 2-3 особи. Смертність внаслідок ДТП за 2014 рік склала 12,2 на 100 тис. населення із високими розбіжностями цього значення за регіонами: Київська обл. – 27,0, Житомирська обл. – 17,4, Рівненська обл. – 16,7, Івано-Франківська обл. – 9,3, м. Київ – 8,6, Тернопільська обл. – 8,5.

Пацієнти з політравмою внаслідок ДТП потребують ортопедо-травматологічної допомоги з перших хвилин. Найоптимальнішим часовим інтервалом для транспортування таких хворих, визначеним у світі, є 30-хвилинний. Грамотно проведене лікування в цей час дозволяє швидше вивести постраждалих зі стану шоку та отримати позитивний прогноз на одужання. Єдиним можливим варіантом забезпечення доїзду до медичного закладу в такий час, особливо на заміських трасах, є госпіталізація в лікувальні установи другого рівня – центральні районні лікарні.

За словами заступника Міністра охорони здоровя Віктора Шафранського, є доцільність створення Emergency departments на базі обласних клінічних та потужних районних і міських лікарень, які разом з притрасовими лікарнями створювали б єдину мережу надання медичної допомоги цьому важкому контингенту хворих.

Ці концептуальні зміни в характері надання медичної допомоги пацієнтам з політравмами внаслідок ДТП, на думку заступника Міністра, вимагають належної підготовки персоналу. «Слід приділити значну увагу навчанню ортопедів-травматологів та середнього медичного персоналу, оскільки в складних травматичних випадках дуже важлива робота команди», — підкреслив Віктор Шафранський.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook