Новини

У МОЗ обговорили проблеми переробки донорської плазми

В Міністерстві охорони здоров`я відбувся круглий стіл «Проблеми та перспективи переробки донорської плазми в Україні» за участю представників Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, фахівців МОЗ України, головних лікарів закладів переливання  крові, науковців, громадськості.

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець у вступному слові зазначив, що за останні 15 років відбулось радикальне скорочення виробничих потужностей закладів служби крові. Припинили виробництво препаратів крові столичний регіон, Черкаська обласна станція переливання крові, на межі зупинки ще з десяток станцій. Виведені з експлуатації потужні виробництва Донецької та Луганської областей.

«Забезпечення закладів охорони здоров’я компонентами донорської крові пов’язане з накопиченням плазми, яка може скерована тільки на переробку та виробництво її препаратів. Накопичення плазми продовжується, а її реалізація виробниками препаратів скоротилась», — констатував Ігор Перегінець.

У заході взяли участь експерти Координаційної робочої групи, керівники Медичного департаменту та Департаменту правового забезпечення діяльності міністерства, представники комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, обласних установ служби крові, що здійснюють переробку донорської плазми на препарати, НМАПО імені П. Л. Шупика, профільних науково-дослідних установ НАМН України, міжнародних та громадських організацій.

З доповіддю про стан переробки донорської плазми в Україні, наявні проблеми та перспективи виступив головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «трансфузіологія» Петро Вербицький.

Враховуючи проблеми неможливості створення національного підприємства з виробництва препаратів крові в короткостроковій перспективі, необхідності швидкого вирішення питання переробки донорської плазми на виробництвах в установах служби крові державної форми власності та в умовах поточної фінансово-економічної кризи та проведення антитерористичної операції, учасники обговорили можливості переробки донорської плазми на препарати, в першу чергу розчину альбуміну донорського.

Також торкнулися питання функціонування виробництв препаратів крові у складі установ служби крові та їх належного фінансування, подальшої участі держави в належній організації переробки донорської плазми на препарати в довготривалій перспективі.

За результатами круглого столу учасники ухвалили рішення: 

1) оцінити потужності існуючих виробництв препаратів крові у складі установ служби крові України шляхом перевірки їхнього матеріально-технічного та ресурсного забезпечення (потужність, оснащення, приміщення тощо), інвентаризації наявного обладнання. Визначити установи служби крові, що в подальшому можуть здійснювати переробку донорської плазми на препарати. Розробити та надати обґрунтовані рекомендації з дооснащення та додаткового фінансування визначених виробництв;

2) визначити перелік інших проблем, пов’язаних з виробництвом препаратів крові, та запропонувати шляхи їх вирішення»;

3) розробити і впровадити уніфіковану методику розрахунку собівартості компонентів донорської крові, що виробляються установами служби крові, зокрема плазми як сировини, що використовується для виробництва препаратів;

4) визначити перелік заходів щодо забезпечення регіонів препаратами крові, створення достатніх запасів на випадок бойових дій та надзвичайних ситуацій;

5) запропонувати способи усунення загрози спекулятивних дій, пов’язаних з переробкою донорської плазми.

Читайте також: В МОЗ обговорили проблемні питання профілактичного спостереження та медичного супроводу дітей

Комментировать

Нажмите для комментария