Новини

В МОЗ розробили проект наказу щодо впровадження електронних рецептів

eHealth_Медпросвіта

МОЗ офіційно повідомило про зміни в нормативно-правових актів для впровадження електронної системи обміну медичною інформацією та для запуску електронних рецептів

Всі зміни в першу чергу стосуватимуться урядової програми «Доступні ліки», яка була запроваджена Міністерством охорони здоров’я та Кабінетом Міністрів України у квітні 2017 року.

Мова йде про впровадження електронної форми рецепту «ф-1». Завдяки електронній системі, кожен рецепт матиме унікальний цифровий підпис особи, що виписала рецепт, підтверджений з використанням посиленого сертифікату ключа. При цьому, дійсним рецепт залишатиметься виключно в електронному вигляді. Самостійно роздрукований та підписаний вручну рецепт не матиме юридичної сили та не буде дійсним.

МОЗ України оновило перелік лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»

«Суб’єкт господарювання самостійно приймає рішення про впровадження виписування електронних рецептів, окрім випадків, коли вимоги відносно обов’язкового виписування електронного рецепту встановлені нормативно-правовими актами для рецептів на лікарські засоби, вироби медичного призначення, які відпускаються на пільгових умовах, безкоштовно або з доплатою або вартість яких підлягає державному відшкодуванню», — пояснюють у МОЗ.

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

Зберігання електронних рецептів регулюватиметься у відповідності до закону «Про електронні документи та електронний документообіг».

Основна ідея наказу Міністерства охорони здоров’я полягає в тому, що впровадження електронної форми рецептів підвищить прозорість та підконтрольність операцій відносно призначення препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook