Новини

В МОЗ розповіли як буде проходити комп’ютерізація лікарів первинної ланки та за чий рахунок

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Кожен медичний заклад первинного рівня буде оснащений по затвердженим Міністерством вимогам. Наразі – це один комп’ютер на робоче місце лікаря.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, раніше планувалось, що для одного медичного закладу буде достатньо одного комп’ютера, через який буде проходити внесення даних пацієнтів в єдиний реєстр електронної системи охорони здоров’я. Але через збільшення фінансування галузі, норми по оснащенню було вирішено переглянути.

«Ці вимоги вже затверджені. В першу чергу, мова йде про комп’ютери і кадри. Комп’ютери звичайні, але на кожного лікаря. Ми збільшили ці вимоги. Зараз необхідно, щоб у кожного лікаря було комп’ютерізоване робоче місце. В місцевої влади в регіонах є час закласти в свої бюджети кошти на це», — коментує Павло Ковтонюк.

Заступник міністра запевняє, що в дійсності на ці потреби необхідні не такі великі суми, які зазвичай розповідають депутати та місцеві держслужбовці. Більше того, в деяких випадках неправдива інформація використовується для того, щоб приховати кошти на депозитних рахунках та не використовувати їх за призначення.

Ковтонюк: Методика розрахунку вартості послуг не потрібна на первинці

«Це не такі страшні гроші, це вартість звичайного ноутбука. А їх на медичний заклад необхідно 5-7-10 гтук. Це не дуже великі кошти. Так, це витрати, але й не купівля апарату МРТ. В нас достатньо скромні вимоги з оснащення первинки, ми вирішили, що необхідно оснастити базовим обладнанням, проте всіх. І в деяких місцях воно вже є, воно працює», — переконує заступник міністра.

Нагадаємо, що цього року первинна ланка повністю перейде на нову систему фінансування через Національну службу здоров’я. Поки ця структура створюється, медичні установи будуть підключатись до медичних інформаційних систем та створювати єдиний реєстр пацієнтів. Приблизно з липня 2018 року, лікарі первинки більше не отримуватимуть ставку, а почнуть заробляти дохід рівний кількості наданих послуг пацієнтам, з якими вони заключили декларацію.

Кабмін призначив виконавчого директора ГО «Пацієнти України» Стефанішину заступником Супрун

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook