Новини Яндекс.Новости

В МОЗ розповіли в який термін будуть підвищені зарплати лікарів та медсестер

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

В Міністерстві є конкретний план підвищення зарплат, який прив’язаний до прийняття та запуску медреформи. Мінімальна зарплатня – 18 000 грн.

Перші, хто зможе відчути зміни в галузі, як і планувалось, будуть сімейні лікарі та інші спеціалісти первинної ланки медицини. Маючи рекомендовану максимальну кількість пацієнтів у розмірі 2000 чоловік, лікар отримуватиме на медичну практику від 700 000 до 1 000 000 гривень на медичну практику в рік. Приблизно половина цих коштів, без урахування податків, є власним прибутком лікаря первинної ланки та медсестри, яка з ним співпрацює.

МОЗ: Нардепи в найближчий час розглянуть законопроекти, що гарантують фінансування реалізації медреформи

В середньому, вже в гаманець лікар зможе покласти від 15 до 18 тисяч гривень, а медсестра 10-13 тисяч гривень. На сьогоднішній день, ця сума вже складає приблизно 220 відсотків від середньої зарплати в Україні.

Важливо! Сума зарплата лікаря напряму декларується у договорі при працевлаштуванні в медичний заклад від кількості пацієнтів. Нові трудові договори лікарі та медсестри заключатимуть з медичними закладами після їх переходу в формат неприбуткового комунального підприємства.

Зарплата лікарів спеціалістів буде майже найвища в Україні. Але спочатку їх чекають два роки бідності

Коштів для підвищення зарплат спеціалістів вторинної та третинної ланки в МОЗ поки нема. Але вони заплановані на 2020 рік. Згідно з прийнятим законопроектом №6327 у другому читанні 19 жовтня 2017 року, мінімальна зарплатня лікаря спеціаліста встановлюється у розмірі 250 відсотків від середньої зарплатні в Україні станом на липень місяць минулого року.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

У випадку, якщо б в 2018 році спеціалістів вже розрахували за новою формулою, то їхня заробітна плата становила б 18 тисяч 347 гривень. Але доведеться почекати.

На цей час невідомо, чи будуть якісь зміни у зарплатах лікарів-спеціалістів наступного року. Згідно з проектом державного бюджету на наступний рік – ні, хоча в Уряді сподіваються, що перехід медичних закладів у нову форму власності та відміна тарифних сіток дозволить встановити ринкові зарплатні для найкращих спеціалістів.

 

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Сказка для дураков. Зарплату, штатное расписание, надбавки, проценты будет устанавливать главврач. Зарабатывать будет врач( гроші йдуть за пацієтном), а распоряжаться деньгами будет главврач. А кто в нвшей коррупционной системе будет главврачом? Есть сомневающиеся?