Новини

В МОЗ просять не підтримувати «Всеуніверситетській» страйк НМУ ім. Богомольця

МОЗ_Медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що керівництво університету збирає студентів та викладачів на «безстроковий всеуніверситетській страйк».

«До представників Міністерства охорони здоров’я України звертаються занепокоєні викладачі та студенти НМУ з повідомленнями, що керівництво університету примушує студентів та науково-педагогічних працівників розпочати завтра, 26 лютого, так званий “безстроковий всеуніверситетський страйк”. Згідно з інформацією, усі навчальні корпуси завтра будуть зачинені, окрім фізико-хімічного корпусу, де розміщуватиметься так званий “страйк комітет”», — повідомляє прес-служба МОЗ.

У відомстві заявляють, що в університеті розповсюджують інформацію про те, що Міністерство охорони здоров’я всіма способами намагається заблокувати виплати стипендій та заробітну плату в Національному медичному університеті, називаючи це провокацією та маніпуляцією зі сторони керівництва вишу.

«Згідно з принципами та практикою університетської автономії, університет самостійно проводить відповідні виплати з казначейських рахунків. Процедуру переказу коштів здійснює бухгалтерія університету. Керівництво університету, в особі проректорів, має усі необхідні повноваження для проведення виплат», — заявляють у МОЗ.

МОЗ відсторонює від роботи ректора НМУ ім. О. О. Богомольця Катерину Амосову

Відзначимо, що майбутній страйк може розпочатися через відсторонення ректора університету Катерини Амосової. За рішенням Міністерства охорони здоров’я, вона та директор Центру тестування МОЗ відсторонені від роботи через зрив ліцензійного іспиту «Крок 1» серед студентів третього курсу.

Лінчевський: Комісія перевірить роботу НМУ ім. Богомольця, а студенти складуть іспит

«МОЗ України з повагою ставиться до принципу університетської автономії та права на мирні зібрання. Водночас зазначаємо, що основне завдання медичного університету — підготувати кваліфікованого лікаря, адже від його знань та умінь залежатиме здоров’я та життя пацієнтів. Наголошуємо на необхідності продовження навчання та підготовки до ліцензійних інтегрованих іспитів, адже, згідно з графіком їх проведення, 27 березня має відбутися «Крок 3» для лікарів-інтернів», — ідеться в офіційному повідомленні МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария