Новини

У МОЗ підбили підсумки першого тижня кампанії «Лікар для кожної сім’ї»

МОЗ_Медпросвіта

Підписна кампанія, яку МОЗ офіційно розпочало 2 квітня, вже дала перші результати. За інформацією прес-служби, наразі підписано 266 тисяч декларацій.

Підключення комунальних закладів охорони здоров’я до електронної системи eHealth, без якої підписання декларації з лікарем неможливе, досі триває. Наразі підключено 63% комунальних закладів, які надають первинну медичну допомогу.

«Така кампанія проходить в Україні вперше, тож в деяких регіонах на початку виникли певні труднощі. Так, у Львові старт кампанії про вибір лікаря був відкладений, а в Дніпрі тимчасово призупинили підпис декларацій за рішенням місцевої влади. Міністерство охорони здоров’я оперативно допомагає вирішувати локальні питання. З 6 квітня заклади Львова почали підписання декларацій. В Дніпрі найближчим часом заклади також відновлять кампанію», — йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Також у МОЗ повідомляють про певні порушення в обслуговуванні пацієнтів, але їх кількість залишається незначною. На місцях пацієнтам відмовляли в підписанні декларації через те, що вони намагаються обрати лікаря не за місцем реєстрації, та відправляли їх до дільничних лікарів.

«Згідно з «Порядком вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу», затвердженим Наказом МОЗ №503 від 19.03.2018 року кожен може обрати лікаря незалежно від місця реєстрації. Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що в закладі немає бланків декларацій. Декларація формується в електронному вигляді і після заповнення роздруковується уповноваженою особою», — нагадують у МОЗ.

Зазначимо, що за оцінками заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, цього року очікують, що лише 30% мешканців України офіційно підпишуть декларацію з лікарем.

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Все данные о человеке есть на банковских картах….Идентификация должна идти по банковской карте, для чего надо рабочее место врача обеспечить картриджем -идентификатором!!! А у НАС до сих пор вводить декларации ЗАСТАВЛЯЮТ рабов-врачей!!! А кто будет выполнять лечебные функции врача? Фонд здоровья должен думать!!! А МОЗу надо решить вопрос с банкирами, чтобы врачи не бежали из практического здравоохранения из-за халатного отношения и использования дорогого и высококвалифицированного труда медиков на заполнение деклараций…..

    Ми на Facebook