Новини

В МОЗ обговорили стратегію доступності лікарських засобів

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець та представники фармацевтичної місії Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), а також професійні асоціації, організації пацієнтів та представники фармацевтичної спільноти обговорили ключові аспекти забезпечення пацієнтів якісними та високоефективними лікарськими засобами. Зацікавлені сторони торкнулися питання впровадження національної стратегії лікарського забезпечення. «Зараз, як ніколи, усім, хто працює у фармацевтичному секторі, необхідно об’єднати зусилля заради пацієнтів. Основне завдання стратегії – забезпечення якісними та доступними лікарськими засобами», — зазначив під час виступу Ігор Перегінець.

Предметом дискусії були питання, пов’язані із особливостями запровадження фармацевтичної політики в умовах перехідної економіки, місце та ключові аспекти відшкодування витрат у системі забезпечення лікарськими засобами, методи регулювання цін та забезпечення економічної доступності, юридичного забезпечення регуляторного впливу та інтегральні аспекти фармацевтичної політики.

Експерти обговорили розробку інтегрованого стратегічного підходу для забезпечення доступності лікарських засобів для населення, а також основні чинники ціноутворення та їх вплив на економічну доступність ліків.

Ігор Перегінець зазначив, що нова національна політика щодо лікарських засобів базуватиметься на комплексному підході, з урахуванням рекомендацій ВООЗ, і включатиме наступні компоненти: відбір основних (життєво необхідних) лікарських засобів; забезпечення доступності; фінансування; системи постачання; регулювання та забезпечення якості; раціональне застосування; клінічні та епідеміологічні дослідження; формування кадрових ресурсів; моніторинг та оцінка.

Захист пацієнтів від катастрофічного зростання вартості фармацевтичного обслуговування є нагальної проблемою для багатьох країн світу. Ситуація, що склалася на глобальному рівні зумовлена не тільки появою передових дороговартісних технологій у сфері охорони здоров’я – впливає також старіння населення планети, численні випадки невідповідального та нераціонального призначення та застосування лікарських засобів, тощо.

Забезпечення належного доступу до лікарських засобів є пріоритетом Міністерства здоров’я України. Як наслідок, цілями національної політики є забезпечення рівноправного доступу до лікарських засобів (в першу чергу основних), забезпечення якості, безпеки та ефективності всіх медикаментів, сприяння терапевтично обґрунтованому й економічно ефективному використанню ліків фахівцями охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook