Новини

В МОЗ обговорили проблемні питання профілактичного спостереження та медичного супроводу дітей

В МОЗ відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою та представником благодійного Фонду Президента України Петра Порошенка Андрієм Колоновим. Предметом обговорення стало питання удосконалення рівня педіатричної допомоги в Україні, а саме організації профілактичного спостереження та подальшого медичного супроводу дітей, особливо раннього віку.

Участь в обговоренні взяли також фахівці Управління медичної допомоги матерям і дітям МОЗ України та ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології» НАМН України.

Йшлося про напрацювання системного підходу до моніторингу дитячого здоров’я та вироблення дорожньої карти ведення дитини, особливо із вродженими патологіями, затримками розвитку, орфанними захворюваннями.

На сьогодні система організації профілактичного спостереження та подальшого медичного супроводу дітей в Україні включає профілактичні огляди здорового населення дитячого віку із визначенням скринінгових програм для дітей різного віку, у т.ч. неонатальний скринінг на рідкісні захворювання; та традиційне диспансерне спостереження за пацієнтами, які мають захворювання і потребують лікування, проведення періодичних діагностичних обстежень, реабілітаційних заходів, паліативного супроводу. Діти із груп ризику спостерігаються сімейними лікарями, педіатрами або у спеціалістів відповідного профілю.

З метою удосконалення системи профілактичного спостереження та медичного супроводу дітей, вироблення нових сучасних підходів до найбільш оптимальної моделі організації педіатричної допомоги наголошено на першочерговій необхідності провести аудит закладів охорони здоров’я для оцінки забезпеченості кадровим педіатричним та неонатологічним складом, матеріально-технічним оснащенням. Окремо потребує вирішення питання збереження спеціальностей педіатричного профілю на первинній ланці. Також є необхідним створення мультидисциплінарної робочої групи спеціалістів для підготовки алгоритму впровадження системи профілактичного спостереження за дітьми та наступного їх супроводу.

Читайте також: Из-за введения семейной медицины практически разрушена система педиатрии — Омбудсмен

Комментировать

Нажмите для комментария