Новини

В МОЗ обговорили питання нормативно-правового забезпечення діяльності головних позаштатних спеціалістів та стану стандартизації медичної допомоги

В МОЗ України під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського та за участі Голови Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Ольги Богомолець, народного депутата України Оксани Корчинської відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів охорони здоров’я обласних, Київської міської, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, головними позаштатними спеціалістами МОЗ, де обговорювалися питання врегулювання діяльності головних позаштатних спеціалістів та стану стандартизації медичної допомоги.

За словами Віктора Шафранського, МОЗ має напрацьовану законодавчу базу, що систематизує досвід та удосконалення діяльності в сфері стандартизації. Постійно здійснюється розробка мультидисциплінарних уніфікованих клінічних протоколів на засадах доказової медицини. Найбільша їх кількість за відносно новим напрямком у вітчизняній медицині – загальна практика – сімейна медицина – 49 уніфікованих клінічних протоколів, що відображають логіку процесу медичної допомоги, яка має починати і закінчуватися на первинному рівні. При цьому він наголосив на важливості та посиленні ролі локальних протоколів, які мають бути в кожному закладі охорони здоров’я.

Термінового вирішення, вважає заступник Міністра, потребують питання адаптації критеріїв якості та медичних стандартів гарантованого обсягу медичної допомоги, про що дано доручення головним позаштатним спеціалістам МОЗ; прискорення опрацювання регіональними структурними підрозділами з питань охорони здоров’я медико-технологічних документів за клінічними темами для нозологій, що впливають на рівень захворюваності та смертності, інвалідизацію населення, а також регулюють медичну допомогу при рідкісних захворюваннях. Важливо також, на його думку, посилення інформування суспільства про сучасні напрацювання в сфері стандартизації медичної допомоги на засадах доказової медицини.

В. Шафранський наголосив на важливості врегулювання питання діяльності головних позаштатних спеціалістів МОЗ України. «Враховуючи роль взаємодії головних позаштатних спеціалістів МОЗ зі структурними підрозділами Міністерства, державних адміністрацій з питань охорони здоров’я, а іноді й напряму, із закладами охорони здоров’я, їх залученість до експертизи якості медичної допомоги, до розробки стандартів медичної допомоги, до визначення переліків лікарських засобів та виробів медичного призначення для закупівель, до інших важливих завдань галузі, є необхідність терміново напрацювати Положення про головного позаштатного спеціаліста МОЗ України для врегулювання їх діяльності», — відзначив він.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook