Новини

В МОЗ обговорили питання надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда у місті Києві

У Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням заступника Міністра В. Шафранського відбулася робоча нарада з обговорення проблемних питань надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда у місті Києві та взаємодії служби екстреної медичної допомоги, системи кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню.

Питання обговорювалося за участі головного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія» Соколова М.Ю., представників Медичного департаменту МОЗ України: Кравченка В.В., Острополець Н.А., директора Департаменту охорони здоров’я Київської міської адміністрації Донченко Т.М., директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Вершигори А.В., Генерального директора ДУ «Інститут серця МОЗ України» Тодурова Б.М., головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Київської міської адміністрації зі спеціальності «Кардіологія» Кушніра Л.В.

Як було констатовано, щороку у м. Києві реєструється понад 2,5 тисячі пацієнтів з гострим інфарктом міокарда (ГІМ), у 2014 році 36% хворих з ГІМ було госпіталізовано в перші 3 години, 35% — від 3-х до 24-х годин, після 24-х годин – 29% хворих. Показник стаціонарної летальності від гострого інфаркту міокарда серед дорослого населення у закладах охорони здоров’я м. Києва становить 18,43 і є одним із найвищих, тоді як середній по Україні – 14,4.

Цей факт можна пояснити насамперед недостатнім впровадженням нових, сучасних технологій у діагностиці та лікуванні серцево-судинних захворювань. Головна проблема, яка модифікується, це проблема реперфузійної терапії гострого інфаркту міокарда, тому що ефективність лікування пацієнтів з ГІМ визначається активними діями на першому етапі (перші години захворювання).

«Правильно організувати цей перший, найбільш важливий етап лікування – головне завдання сучасної кардіології», — відзначив заступник Міністра Віктор Шафранський. За його словами, за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України починається реалізація проекту «Регіональна реперфузійна мережа в дії», що дозволить на базі найбільш досвідчених областей проводити спостереження за правильною діагностикою, транспортуванням і лікуванням пацієнтів з гострим інфарктом міокарда у рамках Регіональної реперфузійної мережі. Мета проекту – організувати в зазначених областях систему реперфузійної терапії гострого коронарного синдрому з елевацією сегмента ST, об’єднати ресурси кожної області в єдину «Регіональну реперфузійну мережу» для найбільш ефективного лікування пацієнтів з ГІМ, організувати чітку взаємодію служби екстреної медичної допомоги та системи кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню.

Учасники наради обговорили питання удосконалення допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда у м. Києві та залучення столиці до реалізації зазначеного проекту, покращення взаємодії фахівців у межах єдиного медичного простору закладів системи ДОЗ КМДА, а також ДУ «Інститут серця МОЗ України», ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України», ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України», визначено проблемні питання та шляхи їх вирішення

Комментировать

Нажмите для комментария