Новини

В МОЗ обговорили питання діяльності головних позаштатних спеціалістів в напрямку стандартизації медичної допомоги

В МОЗ України під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського та за участю Голови Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Ольги Богомолець, президента Національної академії медичних наук Віктора Сердюка відбулася нарада з питань нормативно-правового забезпечення діяльності головних позаштатних спеціалістів міністерства, а також стану стандартизації медичної допомоги.

До участі були запрошені керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я державних обласних, Київської міської, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, головні позаштатні спеціалісти МОЗ України з усіх спеціальностей, представники Державного експертного центру МОЗ, лікарських асоціацій, громадськості.

Йшлося про удосконалення роботи над сучасними медико-технологічними документами (МТД) за відповідними напрямками і клінічними темами. Так, у 2015 році створено 70 мультидисциплінарних робочих груп за клінічними темами, затверджено 16 медико-технологічних документів, найбільша їх кількість за напрямами «терапія», «гастроентерологія», «алергологія», «імунологія», «орфанні захворювання». Для інших напрямків – цю роботу необхідно інтенсифікувати.

Віктор Шафранський наголосив на дотриманні термінів, необхідних для розробки документів, особистій участі головних спеціалістів у засіданнях всіх робочих груп, контролю розробок МТД за основними темами, а також співпраці з Державним експертним центром в напрямку їх методичної підтримки та супроводу. Було наголошено також на активізації висвітлення питань стандартизації медичної допомоги на веб-сайтах структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської держадміністрації – впровадження відповідних рубрик та посилань на реєстр медико-технологічних документів.

Як справедливо відзначила під час засідання Ольга Богомолець, напрацьовані стандарти лікування і адаптація клінічних протоколів – процес трудомісткий, але це ключ до якісної медичної допомоги, до уникнення лікарських помилок, крок до нівелювання корупції в медичній галузі.

Також, як повідомив Віктор Шафранський, МОЗ України підготувало проект Положення про головного позаштатного спеціаліста. Ним, зокрема, пропонується змінити назву «головний позаштатний спеціаліст» на «головний експерт», що додасть фахівцям певного статусного рівня. Також за погодженням з Міністром охорони здоров’я виноситься на розгляд пропозиція створити сегментацію напрямів за групами спеціальностей та ввести позицію координатора групи експертів за кожним напрямом. Зокрема, це такі напрями, як хірургія, судово-медична експертиза, терапія, загальна практика-сімейна медицина, онкологія, наркологія, радіологія і рентгенологія, стоматологія, педіатрія, акушерство і гінекологія. Ольга Богомолець рекомендувала додати до цього списку ще військову хірургію.

Як відомо, в МОЗ нараховується 144 головних позаштатних спеціалісти за такою ж кількістю лікарських (провізорських) спеціальностей.

Наразі проект пройшов узагальнення в Інституті стратегічних досліджень та буде надісланий на узгодження та внесення пропозицій до усіх головних позаштатних спеціалістів МОЗ України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook