Новини

В МОЗ назвали переваги використання міжнародних протоколів лікування

Протоколи_Медпросвіта

Основними перевагами використання міжнародних протоколів лікування, на думку МОЗ, є чіткі рекомендації, що дозволять підвищити якість клінічних рішень.

Наказ МОЗ №1422 щодо використання міжнародних протоколів лікування, затверджений Міністерством юстиції України, був оприлюднений ще в квітні цього року. Тим не менш, експерти МОЗ продовжують оновлювати його, додаючи нові джерела, де українські лікарі зможуть знайти сучасні протоколи лікування країн ЄС. Ці протоколи лікар може офіційно використовувати у своїй практиці після отримання згоди від пацієнта у спеціальному бланку.

«Протоколи лікування пропонують чіткі рекомендації для практикуючих лікарів, а також підвищують якість клінічних рішень, у тому числі й серед тих фахівців, які звикли до застарілої медичної практики. Ще одна важлива перевага клінічних протоколів полягає у тому, що вони сприяють узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях», — йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, що протягом року в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун неодноразово повідомляла, що українські медики лікують по застарілим протоколам. На її думку, це неприпустимо. А в подальших планах реформи за використання застарілих протоколів на лікарів взагалі можуть почати накладати санкції.

В МОЗ підкреслюють, що використання саме міжнародних протоколів на базі доказової медицини економічно обґрунтоване та зможе підняти рівень довіри до системи охорони здоров’я серед населення.

Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів

Відзначимо, що в законопроекті №6327 був пункт, який мав затвердити використання міжнародних протоколів лікування в галузі на законодавчому рівні. Проте, під час розгляду законопроекту нардепи викреслили цей пункт.

Комментировать

Нажмите для комментария