Новини

В МОЗ наполягають на удосконаленні якості медичного обслуговування постраждалих на Майдані та учасників АТО

В МОЗ України відбулася селекторна нарада під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я В. Шафранського з регіональними структурними підрозділами з питань охорони здоров’я стосовно забезпечення виконання соціальних гарантій потерпілих під час Революції Гідності та учасників АТО.

Під час обговорення були присутні Голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної ради України Ольга Богомолець, фахівці МОЗ з питань медико-соціальної допомоги, Медичного департаменту, помічник Віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань.

Йшлося про удосконалення рівня реагування та надання медичної допомоги з боку керівників закладів охорони здоров’я, медико-експертних комісій під час встановлення груп інвалідності, медичних працівників у разі звернення постраждалих під час подій на Майдані та учасників АТО. Заступник Міністра Віктор Шафранський звернувся до керівників обласних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та наголосив на особливому контролі цього питання з боку МОЗ, жорсткому реагуванні та персональній відповідальності за факти неналежного відношення з боку медпрацівників до цієї категорії громадян.

Присутня під час засідання Голова комітету з питань охорони здоров’я Верховної ради України Ольга Богомолець звернула увагу регіонів на необхідність обов’язкового комплексного обстеження демобілізованих бійців після повернення із зони бойових дій та взяття їх на облік.

Як нагадав директор Медичного департаменту МОЗ України Василь Кравченко, забезпечення соціальних гарантій потерпілих під час Революції Гідності, перш за все що стосується одноразових компенсацій за отримані ушкодження здоров’я – тяжкого та середнього ступеню важкості, врегульовані двома постановами Кабінету Міністрів України: від 06.08.2014 № 324 «Про соціальний захист осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року» та постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2015 № 535 «Про соціальний захист осіб, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року».

За його словами, станом на сьогодні міністерством видано 9 наказів щодо затвердження та внесення змін до переліку потерпілих осіб, які надіслані до Міністерства соціальної політики України для здійснення виплат. Цими наказами до переліку внесено 127 осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження. Ще 28 осіб очікують підтвердження Генеральної прокуратури України про участь та отримання ушкодження здоров’я під час подій на Майдані.

Також сформований перелік із 50 осіб, котрі отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у акціях протесту, підготовлено та надіслано до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України для встановлення причинного зв’язку отриманих громадянами ушкоджень з участю у протестних акціях перелік ще стосовно 160 осіб.

Окрім того, в МОЗ почала роботу та вже затверджена Положенням міжвідомча комісія з питань встановлення факту участі осіб у Революції Гідності та одержання ними ушкоджень здоров’я. За результатами перших засідань вже встановлено факт участі у подіях на Майдані та отримання ними ушкоджень здоров’я у 42 осіб. Планує засідати комісія двічі на місяць з урахуванням кількості прийнятих для розгляду документів.

Окремо було винесено і питання належної роботи МСЕК в регіонах і встановлення інвалідності. За словами начальника відділу організації соціальної допомоги окремим категорія громадян та питань МСЕК МОЗ України Сергія Черняка, існує багато нарікань стосовно термінів, на які встановлюється інвалідність, а тому мова йде про встановлення інвалідності без строку переогляду. На сьогодні медико-соціальними експертними комісіями визнано понад 2 тисячі інвалідів, які отримали поранення, контузії, інші ушкодження здоров’я під час бойових дій на Сході України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook