Новини

У МОЗ нагадують, що прив’язки до дільничних лікарів більше немає

МОЗ_Медпросвіта

У МОЗ вкотре нагадують, що пацієнти можуть обирати будь-якого лікаря первинної ланки, з будь-якого району. Відмовляти в підписанні декларації заборонено!

«Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів», — ідеться в повідомленні прес-служби МОЗ України.

У Міністерстві зазначили, що лікар може бути з іншого району або навіть міста. Тим не менш, пацієнтам не слід забувати про те, що окрім, власне, медичної допомоги їм доведеться звертатися до своїх лікарів за довідками, направленнями до інших спеціалістів тощо. Саме тому в МОЗ рекомендують віддавати перевагу тим лікарям, місце роботи яких знаходиться поблизу від оселі або місця роботи пацієнта.

Пояснення МОЗ: Заклад може скоротити/звільнити зайвий персонал

Також у відомстві нагадують про можливість розірвання декларації з лікарем.

«Якщо вирішили змінити лікаря — нема потреби окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично», — пояснюють у прес-службі.

Нагадаємо, що заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснив, як укласти декларацію з лікарем вимушеним переселенцям.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook