Замість проходження курсів в державних інститутах післядипломної освіти, в МОЗ бажають ввести накопичувальну систему балів за конференції, курси, закордоні освітні тури.
«Зараз лікарі отримують «корочки» в державних інститутах післядипломної освіти. Хтось їх купує або формально вирішують питання. Ця система повинна змінитись і в законі. Стосовно підвищення кваліфікації вчителів, вже змінили», — розповідає заступник міністра Павло Ковтонюк.
Система медичної освіти для цієї команди МОЗ взагалі болюче питання. Починаючи з в.о. міністра Уляни Супрун і закінчуючи заступником Олександром Лінчевським, вони не одноразово намагилися довести низьку кваліфікацію українських медиків відносно закордонних колег з Європи чи США. Наприклад, Супрун прикладає зусиль, щоб змусити українських медиків професійно вивчати англійську, бо без неї, на її думку, неможливе використання сучасних методик лікування.
Кого в першу чергу МОЗ вижене з медицини. Ковтонюк розповів про зайвих лікарів
«Справа в чому – необхідно не раз в рік пройти підвищення кваліфікації, а набрати певну кількість балів на будь-яких освітніх заходах – конференціях, курсах, закордонних освітніх турах, і це зараховується, як підвищення кваліфікації. Це все буде необхідно, щоб підтвердити ліцензію», — заявляє Ковтонюк.
Одразу треба відзначити, що навіть сьогодні поїздка на курс підвищення кваліфікації в ХМАПО, НМАПО чи будь-який інший навчальний заклад – це справжня проблема для лікарів через низьку зарплатню та відсутність фінансування. Тому, вносячи зміни в цей процес, МОЗ повинно передбачити фінансування участі лікарів в усіх цих конференціях або хоча б співоплату.
Комментировать