Новини

В медзакладах проблема: Не вистачає комп’ютерів для підписання декларацій

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Темпи підписання декларацій між лікарем та пацієнтом потрохи знижуються. В установах частіше за все на весь персонал  1 комп’ютер, або проблеми з доступом до інтернету.

Фактично, велика кількість лікарів вимушена збирати персональні дані для реєстрації декларації у електронній системі охорони здоров’я вручну і вже дома реєструють їх на власному комп’ютері, якщо він звичайно взагалі є у лікаря.

В інших випадках, пацієнти вимушені стояти в черзі до одного кабінету, де той комп’ютер присутній і декларацію можуть зареєструвати, але ж це робить навіть не той лікар, якого обрали. Все це уповільнює впровадження реформи на первинці.

Наприклад, ситуація на Сумщині. Там вдало підписали декларацію 61 тисяча пацієнтів, але після цього процес фактично призупинився. Місцева влада повідомляє, що ряд медичних установ ще не має необхідного обладнання, але й закуповувати за гроші з місцевого бюджету комп’ютери там не квапляться. Проблема є, рішення немає.

НСЗУ: Медзаклади які беруть гроші з пацієнтів будуть позбавлені державного фінансування

Навпаки, зауважують, що через зрив підписання декларацій медзаклади матимуть проблеми з фінансуванням вже найближчим часом.

Лікарі ж в свою чергу вимушені лише чекати. Незаінтересованість місцевої влади робить їх заручниками і таких випадків дуже багато. Аналогічна ситуація у Київській області. Поки столиця входить в топ-5 підписантів, в області фактично ще не починали. Проблема та сама – немає обладнання.

Залишається лише очікувати, що заінтересовані в медичній реформі МОЗ та НСЗУ, якщо не самостійно нададуть кошти на комп’ютерізацію медакладів, то хоча б покваплять з цим місцеву владу.

Нострифікація медичного диплому у Польщі дозволить працевлаштуватись в інших країнах ЄС без підтвердження диплому

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook